Způsobuje hip hop chování u dětí?

Pokud máte obavy o lásku svého dítěte na hip hop, jste součástí dlouhodobé tradice rodičovského zájmu o mládežnickou kulturu. Hip hop texty často diskutují o nezdravém chování a vztazích, které pro některé rodiče vyvolávají červenou vlajku. Vaše dítě může dočasně napodobit některé blikající rappery, ale žádná forma hudby nemůže způsobit trvalé změny chování vašeho dítěte.

Hip Hop jako kulturní síla a kulturní produkt

Hip hop se narodil, když jamajští přistěhovalci sdružili předem zaznamenané perkusní přestávky s rytmickým vyprávěním příběhů v roce 1970 v New Yorku. Hip hopové texty diskutují o problémech, které ovlivňují lidi z barvy z vlastní perspektivy, a vyzývají rappera Chucka D, aby zavolal hip hopu “CNN černých lidí”. Příchod Biggie Smallsové a Sean Combs vedl k novému, více okouzlujícímu přístupu k hip hopu. Hip hop svědčí o zkušenostech a aspiracích dětí vyrůstajících v oblastech, kde se hudba nebo sporty mohou zdát jedinými způsoby, jak se vymanit z chudoby. Hip hop nevytvořil ghetto, jen o tom mluví.

Může hip hop dělat lidi násilnou?

Několik studií se snažilo určit, zda násilné texty, a v případě hudebních videí, násilné obrázky, mohou způsobit násilné chování. Jedna studie provedená výzkumnými pracovníky na západní univerzitě v Connecticutu v roce 2006 zjistila, že lidé, kteří poslouchají hudbu s násilnými texty, jsou častěji násilní. Tyto studie však vždy neznamenají faktory, jako je přítomnost násilí v domácnosti nebo v komunitě. Dr. Tricia Roseová, profesorka afrických studií a autor “Hip hopových válek”, uvádí, že tvrzení o hip hopu způsobujícím násilí jsou “neuvěřitelně nečestní ohledně hluboké úlohy strukturálního rasismu a ekonomické nevýhody, která byla vytvořena po celá desetiletí.

Hip hop a sexuální chování

Texty hip hopu často diskutují o promiskuitním sexuálním chování a videoklipy mohou uvádět spíše oděné ženy, které tančí naznačujícím způsobem. Výzkumní pracovníci na Columbia University v roce 2007 zjistili, že muži, kteří poslouchají hip hop pravidelně, mají menší pravděpodobnost, že budou uplatňovat bezpečnější sex. Studie provedená na Floridské mezinárodní univerzitě v roce 2008 však zjistila, že pro dospívající dívky “matky byly považovány za vzorky vhodného sexuálního chování a jako rodič, který je nejvíce zodpovědný za sledování spotřeby sexuálních obrazů hlavního proudu hip hopu.”

Hip Hop a rodičovství

Zatímco žádná hudba nemůže donutit vaše dítě, aby něco udělal, texty, které vaše dítě naslouchá, by mohly odrážet jeho současnou náladu nebo jeho postoj k tématům včetně násilí a intimních vztahů. Zjistěte, co vaše dítě poslouchá, a mluvte o textech. Slyšte jej, proč má rád hip hop a diskutujte o tom, co považujete za přijatelné poslouchání. Oba vás mohou být překvapeni tím, co se dozvíte o hudbě ao sobě navzájem.