Zelený čaj a vypadávání vlasů

Ztráta vlasů je problém pro muže a ženy. Mnoho lidí vybírá výrobky za volantem nebo používá klobouky nebo vlasy k pokrytí plešatých míst. Jiní vyzkouší drahé postupy, jako jsou transplantace vlasů. Je možné, že odpověď na boj proti vypadávání vlasů může být ve vaší kuchyni. Ačkoli je ještě třeba ještě více výzkumu, několik studií zjistilo, že zelený čaj vám může pomoci zabránit ztrátě vlasů.

Mechanismus

Papír, který publikovali výzkumníci z japonského institutu Cancer Center Saitama, ukázal, že stejný tumorový nekrotický faktor-alfa (TNF-alfa), který se podílí na artritických nemocech a rakovině, se také podílí na způsobení ztráty vlasů. Podle webové stránky Amazing Green Tea tento dokument ukázal, že zelený čaj může potlačit produkci TNF-alfa, což je možný lék na plešatost. Kromě toho studie ukázala, že pití velkého množství zeleného čaje může mít vliv na DHT, což je spojeno s růstem vlasů během puberty a plešatosti v dospělosti pro některé.

Myš vlasy

Oddělení otolaryngologie na Univerzitě lékařství a vědy Charlesa Charlesa Drewa provedlo studii, která zkoumala účinky zeleného čaje na hlodavce ve vztahu k vypadávání vlasů. Vědci sledovali myši po dobu šesti měsíců, než dospěli k závěrům. Výsledky ukázaly, že myši, které měly vypadávání vlasů a dostaly zelený čaj k pití, vykazovaly růst vlasů, zatímco ty, kterým byla podána čistá voda, ne.

Externí aplikace

Další studie Dermatologického oddělení na Soulské národní univerzitní lékařské fakultě ukázala, že epigallocatechin-3-galát (EGCG), součást zeleného čaje, může ve skutečnosti podporovat růst vlasů stimulováním vlasových buněk dermální papilou (DPC). Podle studie, která byla provedena in vitro, EGCG způsobilo významné prodloužení vlasového folikulu. Během tohoto výzkumu použili vědci 10% EGCG v ethanolu. Byl aplikován přímo na pokožku hlavy každého účastníka studie.

Zdravé skalpy

Kromě studií, které ukazují zelený čaj jako pomoc při růstu vlasů, existuje také úvaha, že zelený čaj může udržet vaši pokožku hlavy zdravou a vytváří tak prostředí, které by pravděpodobně způsobilo, že by vlasy rostly. Studie na Lékařské fakultě v Georgii vedená Dr. Stephen Hsu ukázala zelený čaj jako možnou léčbu psoriázy a lupů. Tento výzkum také ukázal, že zelený čaj by mohl působit při normalizaci růstu kožních buněk, uklidňující pokožce a snížení zánětu na pokožce hlavy.

Úvahy

Zelený čaj nemusí být lékem na plešatost nebo zárukou růstu vlasů, ale antioxidanty v nápoji mohou být užitečné. Konzultujte s lékařem o možných přínosech konzumace zeleného čaje – nebo jeho použití místně – pro růst vlasů. Nezapomeňte zmínit všechny léky, které užíváte, protože zelený čaj by mohl narušovat některé léky na předpis, jako jsou ředidla pro krev.