Zdravé přínosy zeleného čaje bez kofeinu

Pokud chcete mít přínos zeleného čaje, ale nechcete riskovat dostat příliš mnoho kofeinu, nebojte se – dekaf zelený čaj má mnoho stejných potenciálních přínosů pro zdraví. Mnoho z těchto přínosů je způsobeno prospěšnými fytochemikáliemi, které se vyskytují v čaji, a nikoli v kofeinu. Zeptejte se svého lékaře, než zvýšíte spotřebu zeleného čaje, protože to může ovlivňovat určité léky.

Pití zeleného čaje vám může pomoci snížit přírůstek hmotnosti nebo ztratit malé množství v porovnání s pitím placeba, podle studie publikované v časopise “Pharmacological Research” v květnu 2009. Další studie publikovaná v časopise Journal of Human Nutrition and Dietetics V prosinci 2012 zjistila, že zelený čaj bez kakaa snižuje spotřebu energie, ačkoli ztráta hmotnosti, která vyplynula, nebyla významná. Zatímco zelený čaj bez kofeinu může mít určitý vliv na úbytek hmotnosti, konzumace kofeinovaného zeleného čaje může zvýšit tento účinek, protože kofein může dále stimulovat váš metabolismus.

Studie “Journal of Human Nutrition and Dietetics” z roku 2012 také zjistila, že zelený čaj bez kofeinu snižuje hladinu triglyceridů a cholesterolu, což znamená, že by mohlo potenciálně snížit riziko srdečních onemocnění, přestože výzkum je ještě předběžný. Antioxidanty v zeleném čaji mohou také omezit vaše riziko ucpání tepen, podle University of Maryland Medical Center.

Přidání zeleného čaje bez kofeinu do stravy může pomoci zlepšit kontrolu vaší glukózy v krvi a citlivost na inzulín podle studie publikované v říjnu 2012 “Atherosclerosis”. Lidé s diabetem by však měli mluvit se svými lékaři před tím, než spotřebovávají velké množství zeleného čaje bez kofeinu K těmto potenciálním účinkům snižujícím hladinu cukru v krvi.

Příznivé rostlinné chemické látky nazvané polyfenoly, včetně epigalokatechin-3-galátu nebo ECGC, mají antioxidační a protirakovinové účinky podle článku publikovaného v “Archivu biochemie a biofyziky” v září 2010. Tyto polyfenoly mohou způsobit, Omezit produkci nových nádorových buněk. Lidé, kteří procházejí chemoterapií, se však mohou zdrží zeleného čaje bez kofeinu, protože má potenciál změnit účinnost chemoterapeutických léků podle zdravotnického centra Marylanské univerzity.

Inhibuje zvýšení hmotnosti

Heart Helper

Kontrola glykémie v krvi

Potenciální prevence rakoviny