Treska jednoskvrnná proti bílkovině z lososa

Ryba je důležitým zdrojem omega-3 mastných kyselin pro zdraví mozku a srdce, ale je také dobrým zdrojem bílkovin. Stejně jako u jiných potravin z živočišných zdrojů poskytuje ryba vysoce kvalitní nebo kompletní bílkoviny, které obsahují všechny potřebné aminokyselinové stavební bloky, které vytvářejí a nahrazují bílkoviny v těle. Treska jednoskvrnná, slané ryby související s treskou, je považována za chudou rybu. Losos je tučná ryba, která je vychována ve slané vodě a rozmnožuje se ve sladké vodě. Losos má trochu více bílkovin než treska jednoskvrnná. Výběr jednoho z nich jako zdroje bílkovin závisí na vašem zájmu o obsah jiných živin, jako jsou tuky a mastné kyseliny a chuť a struktura.

Význam bílkovin

Každá část těla obsahuje bílkoviny. Tělo se neustále rozkládá a nahradí bílkoviny, které budují, opravují a udržují své buňky, tkáně a orgány. Když budete jíst potraviny, které obsahují bílkoviny, tělo extrahuje aminokyseliny z bílkovin během trávicího procesu. Aminokyseliny se používají později k vybudování a doplňování proteinů těla. 20 esenciálních aminokyselin je těch, které tělo nemůže udělat, a že musíte dostat z vaší stravy. Zdroj bílkovinných bílkovin je klasifikován jako kompletní bílkovina, pokud poskytuje všechny 20 esenciálních aminokyselin. Proteiny ze zvířat na bázi živočišného původu jsou kompletní bílkoviny. Centra Spojených států pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují, aby 10 až 35 procent denních kalorií pocházelo z bílkovin. Doporučená dietní dávka bílkovin pro dospělé je 46 gramů u žen a 56 gramů u mužů.

Obsah bílkovin tresky

6,4 unce podávané tresky jednoskvrnné, zapečené suchým teplem, má podle amerického ministerstva zemědělství 34 gramů bílkovin. Na rozdíl od lososa, treska jednoskvrnná není tučná ryba a má pouze 0,94 gramů tuku při podávání 6 uncí. Treska jednoskvrnná se považuje za chudou rybu, což znamená, že má obsah tuku 2 1/2 procenta nebo méně. Treska jednoskvrnná se prodává čerstvá nebo zmrazená celá nebo jako steaky a filety a dobře funguje s jakýmkoli způsobem vaření. Treska treska jednoskvrnná je pevná a mírně ochucená.

Obsah bílkovin z lososa

6,4 uncí podávaného divokého atlantického lososa, uvařeného suchým teplem, obsahuje 43,25 gramu bílkovin, podle ministerstva zemědělství USA. Losos je považován za mastnou rybu s 13,82 gramů tuku v porci 6 uncí. Lososové odrůdy zahrnují Atlantic, král losos, červenou, Chinook a sockeye. Růžový losos se obvykle prodává v konzervách. Maso lososa se pohybuje od měkké k pevné a růžové až červené, v závislosti na typu.

Ostatní živiny

Jak losos, tak treska jednoskvrnná jsou dobrým zdrojem selénu, přičemž 79,6 mikrogramů se podává v lososu o hmotnosti 6 uncí a 53,9 mikrogramu se podává v tresku. Obsah mastných kyselin se značně liší. Mastné ryby mají obzvlášť vysoký obsah mastných kyselin. Servíruje losos 2.137 gramů mastných kyselin a treska jednosměrná má 0,189 gramů. Servírovací losos o hmotnosti 6 jednotek má 309 kalorií, 121 miligramů cholesterolu, 95 miligramů sodíku a je dobrým zdrojem vitamínu B-12 a niacinu. Servíruba tresky za 6 jednotek má 153 kalorií, 112 miligramů cholesterolu a 444 miligramů sodíku. Treska jednoskvrnná má také vysoký obsah hořčíku.

Treska jedlá a losos mohou být použity v polévkách, kastrolách, salátech nebo jako hlavní pokrm. Losos je často konzumován surovou s bagely a smetanovým sýrem nebo jako předkrm. Pár tresky jedlý a losos s rýží, brambory nebo těstoviny.

Experimentujte s recepty