Tepové vyrážky po cvičení

Pokud vyvinete vyrážku během cvičení nebo po cvičení, možná trpíte vyrážkou vyvolanou teplem – také známou jako pichlavé teplo nebo milária – nebo cholinergní kopřivka, což je typ včel způsobený teplem. Existují rozdíly v tom, co způsobuje každou z těchto podmínek, ale ani jedno není obvykle vážné.

Teplo vyrážka známá jako milaria nastane, když vaše pot potní jsou zablokovány a pot, je proto uvězněn pod kůží. Nejčastěji se vyskytuje u dětí – jejichž potní kanály se nevytvořily správně – a u lidí, kteří žijí ve velmi horkém a vlhkém klimatu. Cholinergní kopřivka se vyskytuje, když je kůže hypersenzitivní na zvýšení tělesné teploty. Stejně jako cvičení, cholinergní kopřivka může být způsobena jíst kořeněné jídlo, horkou sprchu a stres nebo úzkost.

Není neobvyklé, že by se po cvičení vyvinula buď forma tepla. Pocení silně kvůli obzvláště intenzivnímu tréninku může způsobit, že kanály potu se zablokují a vyvolávají milária. Těžké cvičení relace také zvýší vaši tělesnou teplotu a může způsobit záchvat cholinergické kopřivky, pokud je vaše kůže citlivá na teplo.

Obě stavy se objevují jako červené rány na kůži, které mohou být svědivé nebo se cítit pichlavé. Během cvičení nebo po cvičení se můžete setkat buď v celém těle, nebo se může objevit v určitých oblastech – obvykle na hrudi, pažích, nohou a tváři. Tepová vyrážka je častá v kožních záhybech, jako jsou lokty a všude tam, kde je oděv pravděpodobně třením proti pokožce, jako je vaše tříslice a podpaží.

Nejlepší léčba pro obě formy tepelné vyrážky je udržení vaší pokožky v pohodě, stejně jako lehké, prodyšné látky, jako je bavlna. Léčba, která se provádí bez předpisu, jako je kalamínový krém, může pomoci uklidnit svědění.

Ani jedna z forem tepelné vyrážky není obvykle závažná a příznaky obvykle zmizí bez jakéhokoliv specifického léčení. Ale zatímco symptomy cholinergní kopřivky nemají tendenci vydrží dlouho po vystavení působení tepla, může pokožka zůstat citlivá na zvýšení teploty po mnoho let. Podívejte se na lékaře, pokud po několika dnech nezhasne tepová vyrážka a / nebo se zhorší, červené hrbolky jsou bolestivé nebo infikované, lymfatické uzliny v krku, podpaží nebo slabinách jsou otoky nebo máte pocit horečky.

Příčiny

Vyhřívání a cvičení

Symptomy

Léčba

Opatření