Šupinovité a slabé nehty

Zdravé nehty jsou prodloužením krásných rukou a nohou. Když vaše nehty vypadají dobře, jste si jisti, že nosíte oko-lov laku na nehty, předvádí své prsteny a náramky a nosit módní sandály. Nicméně, slabé a vločkané nehty jsou náchylné k křehkost a zlomení, a kromě kosmetického blight, může být příznakem vážného problému.

Zdravotní podmínky

Vláknité a slabé nehty mohou být způsobeny určitými zdravotními podmínkami. Například Raynaudova choroba způsobuje extrémní citlivost prstů a prstů na chladné teploty a může oslabit nehty. Hypotyreóza, což je stav, kdy se štítná žláza nevytváří dost hormonů, je dalším možným viníkem. Psoriáza, která je chronickým zánětlivým onemocněním kůže a alopecie areata, což je také stav, který způsobuje ztrátu vlasů, může také způsobit vloupání a slabé nehty. Sjogrenův syndrom, autoimunitní stav a tuberkulóza jsou další zdravotní stavy, které mohou negativně ovlivnit stav nehtů.

Nutriční nedostatky

Neschopnost konzumovat dostatečné množství živin může způsobit vloupání a slabé nehty. Zvláště některé živiny mohou ovlivnit zdraví nehtů. Nedostatek železa, který je častější u žen s těžkým menstruačním obdobím nebo lidí, kteří nadměrně užívají ibuprofen, je nezbytnou živinou potřebnou k produkci zdravých nehtů. Jelikož jsou nehty vyrobeny z bílkovin, nedostatečné množství této živiny může také vést k slabým a vločkovým nehtům. Zinek se používá k regulaci schopnosti těla vytvářet bílkoviny, a nedostatek této živiny může způsobit křehkost, slabost a neprůhlednost nehtů.

Rutiny krásy

Aceton, který se běžně používá v odstraňovačích lak na nehty, má suchý efekt, který může oslabit nehtové lůžko a způsobit vloupání a křehkost. Gelová manikúra, která může trvat dva týdny bez štěpení, může podle Americké akademie dermatologie způsobit různé problémy s nehty, včetně ztenčení, lámavosti, loupání a popraskání, jeden z důvodů je odstranění lesku z gelové manikúry Namáčením nehtů v odstraňovači acetonu po dobu nejméně 10 až 15 minut.

Drsné prostředí

Vystavení hřebíků určitým typům prostředí, zvláště když se nepoužívají ochranné rukavice a zvlhčovače, mohou způsobit suchost nehtů, deprese a slabost. Například dlouhodobé nebo kontinuální ponoření do vody produkuje sušicí účinek. Totéž lze říci pro použití drsných chemikálií, jako je bělící činidlo, čpavek a alkohol, které se běžně vyskytují v čisticích prostředcích. Při extrémním chladném počasí po delší dobu může také způsobit suchost na nehty a vést k vloupání a slabosti.