Srdce zdravé bílé omáčky

Srdce zdravé bílé omáčky dovolí těm na omezené stravě jíst krémové omáčky, které mají rádi. Tyto recepty snižují obsah tuku, gramů sodíku a kalorií v tradičních receptech s bílým omáčkou, což jim dodává zdravé srdce. Použití mléka s nízkým obsahem tuků a nahrazení olivového oleje a zdravého margarínu místo másla umožňuje tyto recepty.

Použijte tuto základní zdravou bílou omáčku nad zeleninou, v pekáčích a jako základ pro polévky. Smícháme 1 lžičku. Bazalka, ¼ šálku kuřecího nebo zeleninového instantního bujónu, ¾ šálku kukuřičného škrobu, 2 šálky suchých nízkotučných mléčných krystalů, 2 polévkové lžíce. Cibule vločky, 1 lžička. Tymián a ½ lžičky. pepř. Šlepejte 1/3 šálku této suché směsi s 1 šálkem vody a další zbytek uložíte. Zahřejte na sporáku na středním ohni, dokud jsou cibulové vločky měkké. Nevarejte.

Udělejte zdravou bílou špenátovou omáčku na srdce a nalijte těstoviny nebo rýži. Zahřejte 1 polévkovou lžíci. Olejem a sotéme s jednou plátkovou velkou šalotkou, ½ lžíce. Majoránka a 1/8 lžičky. Drcený červený pepř. Přidejte 1 šálek bílého vína, vařte na střední teplotu, abyste snížili kapalinu a přidali 3 až 6 oz. Sušené škeble, džus z drenovaných škeblí, dvě pražené cesnaky a ¼ šálku petrželky. Zatímco těstoviny hodí s omáčkou, přidejte 2 lžíce. Máslo a 1 lžičku. citrónová kůra.

Použijte zdravé bílé víno s jádrem a jogurtovou omáčku na kuřecí prsíčky nebo kousky tofu. Melte 2 lžíce. Margarín bez hydrogenovaného oleje v omáčce. Přidejte 3 polévkové lžíce. Mouku a míchat do kombinace. Šlepejte v ½ šálku kuřecího nebo zeleninového vývaru, dokud je tekutina hladká a tlustá bez hrud. Vypněte teplo a pomalu zamíchejte ¾ šálku čistého beztučného jogurtu, ¼ šálku vína, 2 polévkové lžíce. Citronová kůra a špetka černého pepře. Podáváme jogurtovou omáčku z bílého vína u stolu, aby hosté mohli využít velikost porce odpovídající své stravě.

Vařte srdce zdravou alternativou k tradiční omáčce Alfredo. V průběhu vaření nevylévejte omáčku ani v žádném okamžiku, nebo její krémová struktura bude zničena. Ve středně hnědé pánvi vařte 2 hrnky beztučného kuřecího nebo zeleninového vývaru a 1 šálek mléčných krystalů s nízkou nebo neměkkou mléčnou náplní, mírně se míchá až do úplného zahřátí. Vytvořte vložku s 5 polévkami lžíce. Kukuřičný škrob a 1 šálek jogurtového sýra – izraelské jídlo nazvané labneh – dokud se nestane hladkou pastou. Šálek ½ šálku pasty do ohřáté kapaliny. Postupně promíchejte 1 šálek parmezánového sýra s omezeným obsahem tuku. Přidejte sůl a černý pepř podle svého osobního vkusu. Podávejte těstoviny, brokolici nebo pečené brambory.

Základní bílá omáčka

Bílá dortová omáčka

Bílá vína a jogurtová omáčka

Alfredo Sauce