Příznaky injekce glutathionu a vedlejší účinky

Glutathion je antioxidant tvořený aminokyselinou cysteinem, glutamátem a glycinem. Prakticky všechny vaše buňky mají glutatión, ale tento antioxidant je nejvíce koncentrovaný v játrech, slinivce, slezině a očích. Vaše hladina glutathionu klesá, jak jste starší. Užívání doplňků glutathionu může kompenzovat snížení hladiny glutathionu způsobené věkem. Glutathionové doplňky mohou být podávány intravenózně. Můžete také užívat doplňky glutathionu v orální formě nebo pomocí nebulizátoru. U injekcí glutationu nejsou spojeny žádné známé vedlejší účinky.

Glutathion je primárně zodpovědný za snížení hladin cysteinu na povrchu bílkovin a pomáhá chránit vaše tělo před poškozením volnými radikály. Glutathion také pomáhá syntetizovat a opravovat DNA. Glutathion usnadňuje recyklaci vitaminů C a E. Intravenózní glutatión snižuje tvorbu platiny v ledvinách. Pomáhá přepravovat aminokyseliny a hraje zásadní roli při odstraňování toxických látek, jako jsou těžké kovy. Pomáhá vám detoxikovat tělo, glutatión pomáhá snížit riziko vzniku rakoviny. Glutathion je schopen bojovat proti rakovině tím, že způsobuje zhoubné buňky, ale udržuje zdravé buňky živé. Tento antioxidant také zpomaluje proces stárnutí vašeho těla.

Vaše tělo může vyvstat problémy s koordinací v důsledku nedostatku glutathionu. Nedostatečné hladiny glutathionu mohou způsobit prasknutí červených krvinek a poškození funkce bílých krvinek. Vaše nervová tkáň se může zhoršit v důsledku nedostatku glutathionu a může trpět poruchami duševního a nervového systému, jako jsou třes a záškoláctví.

Standardní dávka intravenózního glutationu je 1400 mg ve směsi se sterilním fyziologickým roztokem pro pacienty léčené Parkinsonovou chorobou, říká Dr. David Perlmutter, který průkopníkem léčby glutathionem. Tato dávka glutationu se podává intravenózně po dobu 10 minut třikrát týdně. Pacienti podstupující chemoterapii dostanou před chemoterapií 3 g intravenózního glutatidu.

Glutathion sám o sobě nemá žádné hlášené vedlejší účinky. Avšak intravenózní glutatión může interagovat s některými léky používanými pro chemoterapii. Glutathion snižuje neurologickou a renální toxicitu chemoterapeutického léčiva cisplatiny. Kombinace glutationu s jinými chemoterapeutickými léčivy, jako je cyklofosfamid a bleomycin, snižuje jejich škodlivé vedlejší účinky. Navíc glutathion může dokonce zlepšit léčebné účinky těchto chemoterapeutických léků. Intravenózní glutatión se podává těsně před zahájením chemoterapie.

Funkce

Účinky nedostatku

Dávka

Nežádoucí účinky a interakce