Přínosy hcg pro zdraví

HCG nebo lidský choriový gonadotropin je často uváděn jako s různými přínosy pro zdraví, od růstu svalů až po úbytek hmotnosti. Ačkoli mnoho z těchto tvrzení je pochybné, věda za HCG je důkladná a existují různé zdravotní přínosy HCG související s plodností a těhotenstvím.

HCG nebo lidský choriový gonadotropin je hormon lidského těhotenství produkovaný placentou. Tento hormon je uvolňován pouze během těhotenství a je potvrzením těhotenství při použití mimopstruhových těhotenských testů nebo klinických vyšetření krve. Existují dva typy měření HCG, kvalitativní a kvantitativní. Kvalitativní test, jako v moči, jednoduše říká, že HCG je přítomen. Kvantitativní test je krevní test, kde je hlášeno množství HCG. Tento test se používá, pokud existují nějaké otázky o životaschopnosti těhotenství.

HCG je již dávno používán jako míra normálního těhotenství. Kvantitativní hladiny HCG jsou měřeny v krevních testech s očekávanými dvojnásobnými hodnotami každých 48 až 72 hodin. Pokud se čísla nepodvojí při dalším testování, jako je například ultrazvuk, může být provedena k určení životaschopnosti těhotenství. HCG lze také použít k nalezení dalších anomálií během těhotenství. Studie publikovaná v “American Journal of Obstetrics and Gynecology” zjistila, že analýza změn molekuly HCG během druhého trimestru odhalila Trisomy-13 nebo Downův syndrom v 80% případů.

Odborníci uvádějí, že až 15 procent párů prožívá nějakou formu neplodnosti. Existuje mnoho metod léčby neplodnosti a příčina bude často diktovat vaši léčbu. V některých případech, které se týkají oplodnění in vitro, může být HCG před inseminací použita k podpoře růstu a uvolňování vajíčka. Také bylo zjištěno, že pomáhá během luteální fáze podporovat těhotenství v dnech bezprostředně následujících po inseminaci. Přesahující HCG se však neprokázalo, že podporuje těhotenství.

HCG se uvádí na trh kvůli úbytku hmotnosti, protože Dr. ATW Simeon v roce 1954 podpořil injekci hormonu jako pomocného prostředku při spalování tuků. Dieta HCG je založena na dietě s obsahem 500 kalorií denně s každodenními injekcemi HCG. HCG tvrdí, že pomáhá při spalování tuků, zlepšuje náladu a snižuje hlad. Následné studie, včetně studie publikované v časopise Western Journal of Medicine, zjistily, že HCG nemá vůbec žádný vliv na úbytek hmotnosti, spalování tuku, náladu nebo hlad a veškerá ztráta hmotnosti byla způsobena dietou na hladovění požadovanou v programu. Dr. Celest Robb-Nicholson, šéfredaktorka “Harvard Women’s Health Watch”, nedoporučuje po jídle HCG kvůli své nízké nutriční kvalitě a postoji FDA, že HCG nedělá nic pro zlepšení chudnutí. Studie dostupné k prokázání, že HCG má nějaké přínosy pro zdraví mimo těhotenství.

Identifikace

Zdravé těhotenství

Výhody plodnosti

Varování