Potraviny, které jsou špatné pro hashimoto

Hashimotova nemoc, označovaná také jako chronická lymfocytární tyroiditida, je stav, který postihuje vaši štítnou žlázu, který se nachází v přední části krku v bázi a produkuje hormony, které hrají významnou roli v řadě vašich tělesných funkcí. Onemocnění způsobuje, že váš imunitní systém napadá vaši štítnou žlázu, což vede ke vzniku zánětu, který vede k nedostatečné aktivitě štítné žlázy. Budete potřebovat léky ke kontrole onemocnění, stejně jako dietní modifikace.

Symptomy

Zpočátku můžete zaznamenat mírný přírůstek hmotnosti, i když jste nezměnili stravu. Dokonce i když snížíte počet kalorií, které užíváte, můžete si pozorně uvědomit značné přírůstek hmotnosti, jak postupuje vaše onemocnění. Může se u Vás objevit zácpa a potíže se soustředit. Vaše štítná žláza se může rozvinout jako kozy, kterou si všimnete jako malý, tvrdý kus v přední části krku. Mezi další příznaky Hashimotovy choroby patří ztráta vlasů, únava, ztuhlost kloubů, suchá kůže a otok obličeje.

Interakce

Různé potraviny mohou interagovat nebo snížit účinnost léčby štítné žlázy, podle MayoClinic.com. Sójové produkty, jako jsou tofu, tempeh, sójové boby, sójové mléko a mnoho alternativních produktů z masa, které obsahují sóju, mohou interferovat s řadou léků, které užíváte ke kontrole příznaků. Dieta s vysokým obsahem vlákniny může zředit léky a narušit jejich správnou absorpci. Některé doplňky, jako je vápník, železo a antacida, mohou interferovat také s léčbou štítné žlázy.

Lepek

Někteří lékaři, kteří léčí Hashimotovu nemoc, radí pacientům, aby odstranili gluten z jejich stravy. Podle Dr. Datis Kharrazian existuje dostatečně silná spojitost mezi nesnášenlivostí lepku a Hashimotovou chorobou, která ji opravňuje k vyloučení ze stravy. Nesnášenlivost lepku je výsledkem nevyváženého imunitního systému, který se zdá být v korelaci s příčinami onemocnění štítné žlázy. Protilátky vzniklé při trávení lepením mohou zhoršit již oslabený endokrinní systém a zhoršit onemocnění.

Jiné potraviny, které se mají vyhnout

Jodidová sůl je hlavní příčinou zhoršených příznaků a dalších komplikací, pokud máte Hashimotovou nemoc, podle Bauman College. Tabletní sůl přispívá ke vzniku zánětu spojeného s onemocněním a může zvýšit hladinu jódu, takže spolu s léky vyvinete opačný účinek a dostanete hypertyreózu. Aspartam, umělé sladidlo, může také zhoršit příznaky chronické tyreoiditidy. Nenasycené oleje mohou přispět ke zhoršení vašich příznaků z důvodu role, kterou hrají při zvyšování zánětu. Kromě zasahování do léků má sója schopnost narušit produkci normálních hormonů a při léčbě nezdravé štítné žlázy je třeba se vyhnout.