Ploché nohy a tanec

Plochá noha nastane, když se oblouk vaše nohy vyrovná, což umožňuje, aby se vaše noha dotkla podlahy. Tato podmínka je častá a obvykle bezbolestná, ale může ovlivnit vaši schopnost účastnit se atletických aktivit, jako je tanec. Neexistuje žádný lék na ploché nohy, ale existují cviky, které můžete udělat, aby vaše nohy zůstaly silné a bez bolesti při tanci.

Několik různých faktorů může způsobit ploché nohy. Oblouky na vašich nohách se tvoří jako šlachy posílené a utažené, pokud jsou tyto šlachy poškozeny zraněním nebo nemocí, klenba spadne a vytvoří plochou nohu. Mezi další příčiny patří dědičnost a abnormality, jako je například extra kost v nohou. Lidé, kteří přirozeně mají ploché nohy, se snadněji přizpůsobí požadavkům tance, zatímco ti, kteří mají poraněné ploché nohy, budou muset některé cvičení přizpůsobit stavu.

Bez ohledu na to, proč máte ploché nohy, existují cviky, které pomáhají posilovat vaše šlachy, což pomůže s ukazováním, ohybem a rovnováhou ve všech tanečních stylech. Vezměte věci prsty a pak se podívejte, jak daleko je můžete hodit. Můžete se také pokusit ukládat položky pomocí prstů. Cvičení se spoustou a uvolněním – sevření nohy, jako kdybyste se pokoušeli pěst a pustit ji – pomůže posílit šlachy na spodní části nohy a pomoci s tanečními pohyby, které vyžadují špičaté prsty. Můžete také chodit na špičky, které vám pomohou posílit nohy.

Překročení je jednou z nejčastějších komplikací způsobených plochými chodidly. Přespronace okamžitě namáhá vaše kotníky a vyřadí kolena a boky z vyrovnání. To může způsobit více stresu než normální na těle, zatímco tančíte. V důsledku toho, pokud jste plochý tanečník, musíte si být více vědom toho, jak postupujete a jak vážíte váhu s každým krokem.

Pokud jste noví, tančíte a máte ploché nohy, nebo pokud vyvíjíte ploché nohy z důvodu věku, můžete zažít nějaké počáteční nepohodlí, dokud šlachy ve vašich nohách nebudou natolik silné, aby vás podporovaly v průběhu celého tance. Pokud však zažíváte pravidelnou, konzistentní bolest při tanci, může být vážnější problém. Navštivte svého lékaře, abyste zjistili, co může způsobit nadměrnou bolest a najít vhodnou léčbu.

Příčiny ploché nohy

Cvičení

Překročení

Bolest