Ošetření vší vší pomocí olivového oleje a octa

Vší hlavičky jsou nejhorší noční můrou každého rodiče. Komerční léčba je drsná a možná se budete chtít vyvarovat vystavování vašeho dítěte pesticidům a chemikáliím. Cenově dostupné a bezpečné přírodní alternativy jsou k dispozici nejen, ale už se mohou nacházet na regálech vaší spížky. Používejte olivový olej a klasický bílý ocet k ošetření a odstranění vši, aniž by dráždili jemnou pokožku hlavy vašeho dítěte, vystavili ho insekticidům nebo poškozovali vlasy.

Symptomy

Možná se dozvíte, že vaše dítě má vši ve škole nebo denní péči, nebo si tyto příznaky můžete všimnout sami. Symptomy hlavních vší zahrnují extrémní svědění, pocit lechtání a lupy jako bílé nits, které se nehromadí z hřídele vlasů. Můžete také vidět aktuální dospělé vši, přibližně velikost sezamového semena, podle Mayo Clinic. Všichni dospělí mohou být podle WebMD bílé, šedé nebo hnědé. Aktivní a agresivní léčba co nejdříve je klíčem k odstranění těchto otravných vetřelců.

Funkce

Olivový olej a ocet mohou být použity k ošetření vší hlavě, spolu s hřebenem nití, aby se odstranily nitky nebo vší vejce z šachty každého vlákna vlasů. Olejové ošetření, jako olivový olej, pracuje dusením vši hlavy. Ocot nezabije vši ani nitky, ale mohou uvolnit kýly z vlasové šachty, což usnadňuje jejich oděv, podle Mayo Clinic. Obě léčby lze kombinovat k léčbě a odstranění vší.

Olivový olej

Povlečte hlavu uvolněně olivovým olejem a namočte pokožku hlavy i vlasy. Pracujte ruce na vlasy a pokožku hlavy, pak obalte celou hlavu plastovým obalem nebo krytem do sprchového víčka. Použijte vysoušeč vlasů na zahřátí vlasů po dobu několika minut, poté nechte olej sedět na vlasy a pokožku hlavy po dobu 2 hodin, doporučuje eMedTV.com. Dobře umyjte šamponem a poté použijte nitový hřeben, abyste odstranili šupiny z hřídele vlasů.

Ocet

Očnice mohou být použity po šamponování, ale neměly by být používány po insekticidním šamponu nebo léčbě, jako je Nix, protože tato léčba bude deaktivovat, jak uvádí eMedTV.com. Opláchněte vlasy octem před vyčistěním nití, nebo aby byla tato léčba efektivnější, nechte ocat sedět na vlasy několik minut před vycpáním, podle Mayo Clinic.

Expertní přehled

Zatímco tyto domácí léky jsou populární, studie ukázaly, že olivový olej a další metody udušení nejsou efektivní, jak uvádí WebMD. Všichni mohou žít v olivovém oleji nebo majonéze, dokonce i přes noc, hlásí University of Nebraska. Ošetření olivového oleje a octa je však zcela bezpečné a nepředstavuje žádné riziko pro vaše dítě, tvrdí AsktheExterminator.com.