Nesnášenlivost lepku a zelený čaj

Zelený čaj, stejně jako většina nápojů, je bezpečný pro někoho trpícího nesnášenlivostí lepku. Někteří výrobci je však mohou při přidávání látek určených k aromatizaci vystavit výrobkům obsahujícím lepek, proto je třeba před použitím spotřebičů zkontrolovat.

Zelený čaj

Zelený čaj je typ čaje vyrobené z listů rostliny Camellia sinensis. Podle Purdue University se liší od černých a čokoládových čajů, protože obsahuje nefermentované listy, které byly naparovány a sušeny. Při vaření je zelený čaj dobrým zdrojem antioxidantů nazývaných polyfenoly, stejně jako antioxidační karoteny, riboflavin a kyselina pantothenová. Antioxidanty v zeleném čaji pomáhají bunkám bojovat proti škodlivým účinkům volných radikálů. Zelený čaj také obsahuje nějaký kofein.

Nesnášenlivost glutenu

Podle Národního informačního systému pro léčbu chorobných onemocnění je nesnášenlivost lepku nebo celiakie chorobou, při které váš imunitní systém reaguje na bílkovinový lepek tím, že napadá výstelku tenkého střeva. To poškozuje vaši vilu nebo růst v tenkém střevě, což vaše tělo absorbuje živiny. To vede k symptomům, jako je bolest žaludku, plyn, únava a průjem. Intolerance glutenu je chronická, ale její příznaky mohou být řízeny dietou, která pečlivě odstraňuje lepek.

Lepek

Podle Mayo Clinic se gluten nachází ve vybraných zrnech, především pšenici, ječmeni a žitě. Mnoho zrn, jako kukuřice, rýže a pohanka, neobsahuje žádný lepek. Čistý zelený čaj není zrno a nesmí obsahovat bílkovinový lepek. Zelený čaj vyrobený většinou významných značek, jako je Celestial Seasonings a Lipton, je bezlepkový. Bigelow, oblíbený výrobce čaje, přidává do některých čajů produkty obsahující lepek. Nicméně, jejich zelené čaje jsou bez lepku.

Potraviny

Kromě čaje, vína a lihovin, jablečného muštu a některých druhů kávy jsou přirozeně bezlepkové. Jiné přírodní bezlepkové potraviny zahrnují maso a drůbež, ovoce a zeleninu, většinu mléčných výrobků a ryb. Bezlepková zrna a škroby zahrnují amarant, kukuřičný olej, kukuřičnou mouku, rýži, quinoa a tapioku. Potřebujete vyhnout se pšenici, ječmenu, žito, bulgur a krupici. Také byste měli jíst speciálně označené bezlepkové produkty, pokud je produkt obvykle vyroben z pšenice. Ty mohou zahrnovat pivo, chléb, sušenky a těstoviny.