Med zvyšuje výhody zeleného čaje?

Zelený čaj dodává antioxidanty a jemný energetický výtah bez jakékoliv pomoci. Pokud se rozhodnete oslabit svůj zelený čaj, med může být tou nejlepší volbou, protože obsahuje antioxidanty a může přinést další přínos pro zdraví. Jak zelený čaj, tak med mohou podporovat řízení hmotnosti a chránit tělo před určitými chronickými nemocemi, i když je třeba další výzkum.

Antioxidanty

Vzhledem k tomu, že listy se zeleným čajem jsou vystaveny působení vzduchu kratší dobu před sušením než listy oolongu a černého čaje, zachovávají vysoký obsah polyfenolů nazývaných katechiny. Polyfenoly jsou rostlinné sloučeniny s antioxidačními účinky na tělo. Antioxidanty zachraňují volné radikály a pomáhají chránit tělo před poškozením buněk. Volné radikály mohou manipulovat s DNA a dokonce způsobit buněčnou smrt, podle University of Maryland Medical Center. Spotřeba medu místo jiných sladidel také zvyšuje antioxidanty ve vaší stravě.

Ztráta váhy

Zelený čaj může zlepšit úbytek hmotnosti tím, že zvyšuje metabolismus a pomáhá při spalování tuku, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Katechiny v zeleném čaji pomáhají spalovat tuky, i když je zapotřebí dalšího výzkumu. Med způsobuje nižší nárůst hladiny cukru v krvi v porovnání se sacharózou a dextrózou u diabetiků, výzkumníci z Dubajského specializovaného zdravotnického centra a Lékařských výzkumných laboratoří hlásí v jarním čísle časopisu “Journal of Medicinal Food.” Udržení stabilní hladiny cukru v krvi snižuje chuť jídla. Konzumace medu v zeleném čaji může pomoci lépe fungovat jako nápoj na snížení tělesné hmotnosti, zvláště pokud máte sladký zub.

Prevence nemoci

Předběžné studie naznačují, že zelený čaj může pomáhat předcházet srdečním onemocněním a vysokým hladinům cholesterolu, snižovat zánět při zánětlivém onemocnění střev a mít ochranné účinky proti některým druhům rakoviny, cukrovky a onemocnění jater, podle lékařského centra Marylanské univerzity. Přírodní med redukuje krevní tuky Nebo tuků, homocysteinu a C-reaktivního proteinu u normálních subjektů a subjektů s vysokým krevním lipidem, zjistili výzkumníci z Dubaju. Hladiny homocysteinu a C-reaktivního proteinu poskytují známku zvýšeného rizika srdečního onemocnění.

Stárnutí

Antioxidanty zeleného čaje přispívají kromě toho, že pomáhají chránit tělo před onemocněním společného až středního věku a seniority, jako je ateroskleróza – vytvrzení arterií – a případné snížení zánětu z artritidy, může pomoci chránit tělo před volnými radikály “Konzumace medu vedla ke snížení úzkosti a zlepšené prostorové paměti u potkanů ​​středního věku, ve srovnání s potkany krmenými srovnatelnou stravou se sacharózou nebo dietou bez cukru, vědci z novozélandské univerzity Waikato uvedli v červnu 2009 vydání “Fyziologie a chování.” Ačkoli je třeba udělat lidské pokusy, včasné výsledky naznačují, že med může chránit mozek.