Masáž chodidel a bolesti

Masáž chodidel je účinná metoda k zmírnění nebo snížení bolesti nohou. Dr. Christopher Chiodo z Harvardské univerzity ve své knize “Základy péče o nohy” zahrnuje masáž jako jeden z jeho doporučených způsobů, jak zmírnit bolesti nohou, a dodává, že masáž může být provedena ručně nebo mechanicky. Přestože si můžete dát masáž nohou, je ideální, aby někdo jiný provedl masáž, takže můžete dosáhnout maximální relaxace během zážitku.

Nadužívání a únava

Když vaše nohy ublížily po dlouhé túře nebo po celodenním stojícím povrchu na betonovém povrchu, jsou obvyklým problémem unavené a přepracované svaly. Masáž chodidel pomáhá řešit tento problém zvýšením krevního oběhu tak, aby se do oblasti dostala živina bohatá na krve, zvyšující pohyb lymfatických tekutin k odstranění dráždivých buněčných odpadů a uvolnění napjatých svalů, které mohou být smluveny pro ochranu slabých oblastí. Kombinace dlouhých, plošných úderů a krátkých, hlubokých tlakových úderů může účinně dosáhnout většiny problematických oblastí nohou.

Ortopedické problémy

Když se bolesti nohou stávají chronickými, trvají delší dobu a bez znatelného zlepšení se můžete setkat s orthopedickými problémy s kostí, nervy, šlachy nebo vazy v nohou. Poraďte se s lékařem nebo pediatrem, abyste zjistili přesný problém a způsobili a diskutovali, zda by masáž nohou byla vhodná léčba. Často díky zlepšené cirkulaci může masáž vytvářet podmínky, které tělu umožňují hojit se. Hluboké tkáňové masážní styly, jako je neuromuskulární terapie, poskytují přesnou léčbu zaměřenou na specifické struktury v noze, aby se snížila bolest nervů a svalů.

Zranění

Náhlý nástup bolesti nohou může být důsledkem poranění. Po konzultaci s lékařem, abyste vyloučili případné zlomené kosti nebo jiné akutní poškození, zvažte použití masáže nohou, která pomůže zmírnit bolest a otok. Začněte masírováním v blízkosti vnějších okrajů místa poranění, ne přímo na něm. Protože se citlivost zmenšuje a můžete aplikovat tlak blíže k zranění, používejte lehké kruhové třecí zdvihy, které pomáhají udržovat cirkulaci v pohybu a vyhýbá se tvorbě jizev.

Starověké styly masáže nohou

Jak se komunikace zlepšují po celém světě, starodávné stylové masáže se nyní více seznámí s širším publikem. Khun Margaret, redaktor vítáni v Chiangmai-Chiangrai, říká, že thajská masáž nohou kombinuje prvky fyzické masáže s energetickou prací a energií ve stylu reflexologie pro zmírnění bolesti nohou u pacientů. Kansa Vakti styl masáže nohou pochází z Indie a používá vyčištěné máslo, nebo ghee, poskytovat masáže založené na Ayurvedic tradici. Tento styl masáže zahrnuje jak nohu, tak dolní nohu, učit, že bolest v nohou je často spojena s svaly nohou.

Reflexní masáž

Reflexologie je typ masáže nohou, která je založena na konceptu, že tisíce nervových zakončení v chodidlech nohou jsou také spojeny s jinými systémy orgánů a oblastí zbytku celého těla. Proto se předpokládá, že stimulace nervových zakončení v nohách bude mít dopad na příbuzné tkáně jinde. Tento styl masáže obvykle zahrnuje statický tlak na specifických místech na noze, spíše než hladení nebo tření, jako u jiných stylů. Kevin a Barbara Kunz, praktici reflexologie a autoři mnoha knih na toto téma, seznam úlevy od bolesti nohou a také z bolesti a dysfunkce v jiných částech těla jako výhody přijímání reflexologie.