Kyselina listová a alkohol

Kyselina listová je vitamín B komplexu, vitamín rozpustný ve vodě, který se nachází především v obohacených potravinách a vitaminových doplňcích. Nejde o vitamin, který je ve většině potravin ve své podstatě nalezen, a vaše tělo jej nevyrábí. Kyselina listová je stabilní forma folátu, která je vlastní potravě a tělu. Folate je důležitá živina potřebná pro metabolismus kritických enzymů a aminokyselin, která někdy v alkoholicích chybí.

Nedostatky

Nedostatky folátů jsou obvykle spojeny se špatnou stravou, která je častá u alkoholiků, kteří často vynechávají jídla a mají sníženou schopnost absorbovat důležité živiny podle Linus Pauling Institute. Aby bylo možné nejúčinněji působit, vyžaduje folát dostatečný přísun vitamínů B-12 a B-6. Navíc účinnost folátů je snížena, když užíváte určité léky, jako jsou například protizánětlivé léky, jako je ibuprofen a fenobarbital, což je někdy základem léčebného režimu alkoholiků.

Odnětí

Odběr alkoholu může způsobit vážné nežádoucí účinky. V mnoha případech musíte být hospitalizováni během této doby, podle Národního ústavu pro zneužívání alkoholu a alkoholismu. Komplikace z odvykání alkoholu mohou vést k záchvatům a třáslím delirium. Počáteční příznaky mohou začít šest hodin po posledním pití. Mezi časné příznaky patří úzkost, pocení, nevolnost, podrážděnost a zvýšená citlivost na světlo. Křeče se mohou objevit během dvou až čtyř dnů.

Role kyseliny listové

Podle Národního ústavu pro zneužívání alkoholu a alkoholismu hraje roli při tvorbě krevních buněk kyselina listová. Špatná strava a poškozená trávicí soustava vedou k nedostatku kyseliny listové a ke vzniku anémie. Megaloblastická nebo makrocytická anemie může nastat v důsledku zvětšených buněk, které se nerozdělily správně. Thiamin je další zásadní živina, která typicky postrádá alkoholický krevní tok během stažení z alkoholu. Thiamin a kyselina listová spolupracují, aby zajistily správný metabolismus.

Léčba

Během podstupování léčby vysazení můžete dostat multivitaminy obsahující thiamin a kyselinu listovou nejméně po dobu několika týdnů, dokud se vaše anémie nezpracovává. Pokud pokračujete v pít po léčbě, pokračujte v syntetické formě folátu, neboť i mírné pít vyčerpává zásoby kyseliny listové v těle, podle Harvardské školy veřejného zdraví. Kromě léčby vaší anémie mohou doplňky kyseliny listové také snížit riziko vzniku rakoviny prsu a tlustého střeva a srdečních chorob. Při kombinaci se zdravou výživou je dostatečný multivitamin obsahující 400 mikrogramů kyseliny listové.