Krémy během těhotenství

Krémy na odstraňování vlasů, nazývané také depilační, se aplikují přímo na kůži. Stejně jako u jakéhokoli produktu, který konzumujete nebo aplikujete na kůži během těhotenství, zhodnoťte bezpečnost výrobku a zjistěte, zda můžete vy nebo vaše nenarozené dítě poškodit jeho použitím. Krémy proti vypadávání vlasů se nedoporučují během těhotenství kvůli nedostatku důkazů a je třeba přijmout některá opatření, pokud se rozhodnete užít během těhotenství.

Růst vlasů

Během těhotenství může zvýšení hormonů nazývané androgeny vést ke zvýšení růstu vlasů. Můžete také zaznamenat růst vlasů v oblastech, kde jste předtím neměli vlasy, jako je vaše brada nebo horní rty. Tyto vlasy mohou být tlusté, tmavé a hrubé.

Jak fungují depilatorie

Podle Kids Health, krémy na odstranění vlasů jsou aplikovány na vaši pokožku, kde pracují s proteinovou strukturou vlasů, aby ji rozpustili. Po uplynutí nastaveného času může být krém a vlasy smazány. Aktivními složkami v krémách pro odstraňování vlasů jsou typicky prášek sirníku barnatého a thioglykat vápenatý. Výsledky dosažené použitím krémů na odstranění vlasů mohou trvat až dva týdny.

Bezpečnost

Americká asociace pro těhotenství uvádí, že neexistují žádné důkazy o tom, zda jsou účinné složky používané v krémách pro odstraňování vlasů bezpečně použitelné během těhotenství. Neexistují však žádné důkazy o tom, zda jsou složky bezpečné. Podle Babycenter může vaše pokožka absorbovat krém na odstraňování vlasů a převést složení do krevního oběhu.

Upozornění

Při použití krémů na odstranění vlasů může být vaše kůže podrážděná nebo může mít alergickou reakci. Pokud hodláte používat depilační přípravky, nejprve otestujte krém na malé kůži pokožky, abyste zajistili, že pokožka bude trpět přípravek. Nedotýkejte se krému na odstranění vlasů delší dobu, než je nutné. Březen Dimese také uvádí, že pokud musíte během těhotenství používat smetanový krém, proveďte tak v dobře větraném prostoru kvůli silnému zápachu smetany.

Doporučení

Pro růst vlasů během těhotenství může být nejlépe zvlhčovat, voskovat nebo holit nežádoucí vlasy, podle průměru březů. Více trvalých metod odstraňování vlasů, jako je elektrolýza nebo laserové odstranění chloupků, může být během těhotenství bezpečné. Zeptejte se svého lékaře, jaká metoda je pro vás nejlepší. Nebo počkejte, až se vaše vlasy vrátí k normálnímu růstu, což se děje asi šest měsíců poté, co dítě má.