Kolik kalorií je v šálku ovocného salátem?

Ovocie je skvělá nízkokalorická a plnící svačinu, která uspokojí váš sladký zub, aniž by vás tukovala. Ať už jíte čerstvá, zmrazená, sušená nebo šťavnatá, ovoce je mnohem lepší – a výživnější – než cukroví nebo sladkosti.

Čerstvý ovocný salát

Ovocné saláty jsou dobrým způsobem, jak si užít různé druhy ovoce najednou. Pokud je to možné, rozhodněte se pro čerstvé ovocné saláty. Šálek ovocného saláru Panera Bread má pouze 60 kalorií a 0 g tuku, podle Calorie King.

Konzervovaný ovocný salát

Konzervované ovocné saláty jsou také málo kalorií, ale mohou obsahovat přidané cukry. Ovocné saláty v konzervách ve vodě jsou nejnižší v kaloriích. Jeden pohár konzervovaného ovoce ve vodě obsahuje pouze 74 kalorií a 0,2 g tuku, podle Calorie King. Šálek ovocného salátu v džusu obsahuje 125 kalorií a 0 gramů tuku a šálek ovocného salátu v těžkém sirupu obsahuje 186 kalorií a 0,3 gramu tuku.

Výhody

Čerstvá nebo konzervovaná, podávaná s ovocným salátem je plná základních vitaminů a minerálů, které vaše tělo potřebuje pro dobré zdraví srdce, hladké trávení a zdravý imunitní systém.