Jíst před spaním a trávení

Pokud jíte těsně před spaním, vaše jídlo bude stále strávit, ale můžete se setkat s nepříjemnými příznaky. Když si po jídle lehnete, jídlo a žaludeční šťávy ve vašem žaludku tlačí na dno vaječníku, což může způsobit pálení žáhy, kyselý reflux a poruchy trávení. Výběr potravin, které rychle a snadno stravují před spaním, může pomoci předejít těmto problémům.

Lehnutí na postel příliš brzy po jídle může způsobit pálení žáhy a kyselý reflux. Trávení se obvykle děje z přejídání, jísti příliš rychle nebo jíst potraviny s vysokým obsahem tuku. Měli byste dát tělu tři nebo čtyři hodiny, aby si strávil jídlo před spaním. Jezte menší jídla a držte se potravin, které rychleji tráví. Také zkuste spát s více polštářů, aby vás propojil tak, že vaše horní část těla je ve stoupání. Tímto způsobem vaše trávicí šťáva bude proudit dolů namísto do jícnu. Pokud máte kyselý reflux, vyhněte se kyselým potravinám před spaním, včetně citrusových plodů, rajčat a koření.

Abyste se vyhnuli požárům, kyselému refluxu a poruchám trávení v noci a zabránili možnému nadýmání, konzumujte potraviny, které jsou rychlejší a snadněji stravitelné. Mastné potraviny sedí v žaludku hodiny po jejím jídle. Patří mezi ně smažené potraviny a dezerty bohaté na tuky, jako je zmrzlina. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako je červené maso, také pomalu tráví. Druhý typ jídla, který trvá dlouhou dobu, je stravování s vysokým obsahem vlákniny, jako je zelenina a celá zrna.

Pokud máte potíže s usnutím při jídle před spaním, vyhněte se kofeinu a držte se potravin, které zvyšují hladinu serotoninu. Kofein vás udržuje vzhůru stimulováním nervového systému. Čokoláda obsahuje malé množství kofeinu a káva, čaj a soda obsahují vyšší množství. Serotonin je hormon, který podporuje ospalost. Když kombinujete potraviny bohaté na aminokyselinu tryptofan a sacharidy, získáte přirozený sedativní účinek, protože tělo zvyšuje produkci serotoninu. Některé potraviny bohaté na tryptofan zahrnují špenát, halibut, vejce, vepřové maso a krůty.

Některé potraviny, které zvýší produkci serotoninu, aby pomohly k ospalosti v noci, zahrnují mléčné výrobky, granola a popkorn. Vyberte si potraviny s nízkým obsahem vlákniny, jako je maso, mléčné výrobky, rafinované zrna a ovoce, zvláště pokud máte před jídlem těžší jídlo. Vzhledem k tomu, že tuky trvají delší dobu, vybírají se chudé maso, vyhýbá se červenému masu a vybírají mléko bez tuku nebo snižující obsah tuku.

Pálení žáhy, kyselý reflux a trávení

Konzumace v noci pro snadné trávení

Jíst pro podporu ospalosti

Stravování a občerstvení před lůžkem