Jak se žena cítila během prvního měsíce těhotenství?

Jak se cítíte během prvního měsíce těhotenství, může se velmi lišit od ženy k ženě. Některé ženy začínají pociťovat příznaky od okamžiku, kdy oplodněné vajíčko implantuje do dělohy, zatímco jiné mohou nezaznamenat žádné změny až po prvním měsíci. Vědět, co můžete zažít fyzicky a emocionálně v prvním měsíci, vám pomůže pochopit, co vaše tělo prochází a být připraven na tyto změny.

Změny těla

Můžete zaznamenat několik fyzických příznaků těhotenství, které začínají již v prvním měsíci. Hormonální změny vyvolané nově oplodněným vajíčkem mohou způsobit únavu, citlivost prsů, potíže s jídlem, nevolnost a zvracení. Zácpa, nadýmání a potřeba častého močení jsou také častými příznaky těhotenství. Také je normální mít mírné křeče v děloze a mírné špinění v odezvě na oplodněné vajíčko připevněné k výstelce vaší dělohy. Nepřítomnost těchto příznaků nutně neznamená, že nejste těhotná. U mnoha žen nejsou první příznaky těhotenství přítomny až do druhého měsíce.

Emocionální změny

Vaše tělo není jediné, co se může během prvního měsíce těhotenství lišit. Je obvyklé cítit různé emoce v ranném těhotenství. Může se cítit šťastná, úzkostná nebo pochybná. Mnoho žen hlásí časté změny nálady. Možná se budete cítit frustrovaně, že jste na okamžik vzrušeni a pak jen o krátkou chvíli. Ačkoli počáteční těhotenství, zvláště, může být pro některé ženy emocionální ohromující, vysoké a nízké hodnoty často vystupují, jak se postupuje v těhotenství.

Cítíte své nejlepší

Budete se cítit lépe, pokud se o sebe postaráte od samého počátku těhotenství. Mnoho z více nepohodlných těhotenských příznaků, které můžete zažívat, může být částečně zmírněno prostřednictvím správného jídla, dostatečného spánku, relaxace a cvičení. Pokud se potýkáte s těmito fyzickými nebo emocionálními změnami, vyhledejte kvalifikovaného lékaře nebo sociálního pracovníka, který vám pomůže během této doby.

Potvrzení těhotenství

I když byste mohli být v pokušení předpokládat, že jste těhotná, jestliže trpíte některými z těchto příznaků, je dobré vzít těhotenský test. Mnohé z těchto příznaků a příznaků nejsou výlučné pro těhotenství a mohou jednoduše naznačovat hrozbu nemoci nebo pozdní období. Těhotenské testy detekují hormon lidského chorionického gonadotropinu, známého jako hCG. Chcete-li testovat hCG, můžete použít domácí těhotenský test, který detekuje hormon v moči nebo nechte lékaře provést krevní test. Kvantitativní krevní test je citlivější než domácí těhotenský test a může detekovat hCG dříve v těhotenství.