Jak rychlý by měl být běžecký pás?

Pro nejvyšší fitness výhody, běžecký pás musí být dostatečně rychlé, aby vaše srdce do své cílové zóny, ale ne tak rychle, že se cítíte jako vaše srdce se chystá vyskočit z hrudníku. Rychlost běžeckého trenažéru, která je pro vás vhodná, závisí na vaší fyzické kondici, na sklonu běžeckého trenažéru a na vaší schopnosti udržovat správnou polohu a během celého tréninku mluvit.

Udržování správného držení těla na běžeckém trenažéru vám může pomoci získat co nejvíce z vašeho tréninku a zamezit zranění. Běžecký trenažér je příliš rychlý, pokud se ocitnete v klidu, snažíte se držet krok, naklánět příliš daleko dopředu nebo uchopit zábradlí za drahý život. Power Posture popisuje správné držení těla jako držení vaší ušní lalůčky přes ramena a boky, ramena držená dozadu a dolů, aby vaše horní části zadní ploché, hrudník mírně zakřivený ven a hlavu nahoru. Udržování této polohy během tréninku běžeckého trenažéru, stejně jako při každodenních aktivitách, umožňuje tělu nejlépe se pohybovat.

Kontrola srdeční frekvence během tréninku běžeckého trenažéru vám může pomoci měřit správnou rychlost. Cílová srdeční frekvence je 50 až 85 procent z maximální tepové frekvence. Odpočítání věku od 220 vám dává maximální tepovou frekvenci, násobení maximální tepové frekvence o 5 a 85 vám dává nejnižší a horní konec cílové zóny srdeční frekvence. Vzhledem k tomu, že úrovně kondice se tak liší, neexistuje žádná nastavená rychlost, která by zaručila cílovou srdeční frekvenci pro každého. Časopis “Fitness” nabízí výcvik na kopci, ve kterém zaznamenává pomalejší rychlost chůze pro zahřátí a ochlazení, je rychlostí běžeckého trenažéru 3 mph. Nejvyšší rychlost cvičení na běžícím pásu je 6 mph a mírné až vysoké tempo většiny cvičení je 4 až 5 mph.

Intenzita tréninku trenažéru závisí na rychlosti a naklonění stroje. Rychlejší rychlosti budou tvrdší, aby byly udržovány na vyšší úrovni sklonu. Pokud jste zvyklí na běh nebo procházky venku, běžecký trenažér s nulovým sklonem bude ve skutečnosti jednodušší, než si na to zvyknete, protože trenažér trénink postrádá odolnost proti větru. Nastavení sklonu o 1 procenta přidá odolnost proti větru, kterou získáte venku v beznadějný den.

Běhání rychleji a tvrdší na běžeckém pásu může vypálit více kalorií, ale podle Cool Runningu nemusí nutně spálit více tuku. Když posilujete svůj trénink na nejintenzivnější úroveň, vaše tělo spálí méně tukových kalorií a místo toho začne vypalovat glykogen. Vaše tělo získává glykogen ze sacharidů a je mnohem jednodušší, aby vaše tělo přeměňovalo sacharidy na energii, než aby přeměnila tuky na energii po dlouhou dobu s vysokou intenzitou. Udržování treadmill cvičení v mírné intenzitě, rychlostí a sklonem, je nejlepší způsob, jak spálit tuk spíše než uhlohydráty.

Postoj

Cílová srdeční frekvence

Inklinu a intenzita

Rychlost a spalování tuků