Jak jsou esenciální oleje extrahovány z rostlin?

Domácí esenciální oleje jsou vynikající alternativou k drahým aromaterapeutickým olejům. Výroba esenciálních olejů je velmi jednoduchá, zvláště pokud máte zahradu plnou květin a bylin. Extraktové oleje můžete extrahovat několika různými způsoby, od nejzákladnější metody infuze slunečního záření až po nákup destilační soupravy. Pokud jste nikdy neučinili esenciální oleje, metoda infuze je první, kterou byste měli zkusit. Většina esenciálních olejů má být použita k přidání vůně k potpourri, kosmetice nebo masti. Nejsou určeny k požití, protože mnoho rostlinných olejů je při koncentraci toxické.

Odřízněte květiny a bylinky, které chcete použít. Šest polévkových lžic je pro začátek dobré, ale nemusí to být přesné.

Naplňte malou džbánku na půl cesty s tím, co byste chtěli být bylinky, květiny a koření. Můžete přidat také koření, jako je skořice a hřebíček přidat trochu extra vůně. Nebojte se experimentovat s mísením a sladěním bylin a koření.

Zakryté řezy pokryjte lehkým aromatickým základním olejem, jako je mandlový olej, olivový olej nebo sezamový olej. Ujistěte se, že jsou pokryty všechny květiny a byliny. Kolik oleje to bude vyžadovat závisí na velikosti a tvaru vaší nádoby a kolik rostlinné hmoty jste použili, tak jen oko to.

Nasaďte víčko na nádobu a jemně jej protřepejte, abyste smíchali květiny, byliny a oleje. Umístěte nádobu na slunečné místo a nechte jej po dobu nejméně 48 hodin. Každých pár hodin jemně otřete přísady.

Řádek lžíce s jemným plátnem a vylijte olej přes hadřík a do druhé nádoby, pokud chcete, aby silice silnější. Přidejte čerstvé květiny a bylinky, položte víko a nechte jej sedět dalších 48 hodin. Nezapomeňte občas otáčet nádobou.

Nalévejte esenciální olej do tmavě zbarvené lahve s dobrou zátkou. Označte džbán s přísadami a datem, protože esenciální oleje ztrácejí svou sílu po šesti měsících.