Jak dlouho trvá, dokud se štěňátka na kolena nebude hrát fotbal?

Fotbal je sport s vysokým dopadem, který může mít svůj dopad na vaše tělo. Sprinting, náhlé spuštění a zastavení a přímá srážka mohou vést ke zranění kolen. Rozštěpené kosti v koleni jsou často výsledkem předchozího zranění, které způsobuje, že kosti nebo části chrupavky se odštěpují. Tento stav je známý jako osteochondritis dissecans, a to by mělo být ošetřeno lékařem podporovat správné hojení. Odštěpené kosti v koleni mohou trvat týdny nebo měsíce, než se uzdraví, podle Cedars Sinai Ortopedické centrum.

Osteochondritis Dissescans

Osteochondritis dissecans se vyskytuje nejčastěji u mladých mužů, zvláště těch, kteří utrpěli předchozí kloubní zranění, podle Mayo kliniky. Pokud jsou kosti kostního nebo chrupavkového čipu z kolena, fragment se může zaseknout mezi pohyblivými částmi kolenního kloubu. To může vést k bolesti, zejména při sportu a hvězdném lezení. Pokud máte osteochondritis dissecans, můžete také pozorovat společné zamykání nebo popping, jak se pohybujete. Váš kolenní kloub může být slabý, má omezenou pohyblivost nebo se jeví jako otok a tenký. Někteří jedinci s tímto onemocněním se nemusí nikdy projevit příznaky.

Diagnóza

Pokud trpíte přetrvávající bolesti kolene, podívejte se na lékaře a přestaňte fotbal, dokud neřekne jinak. Lékař provede fyzickou prohlídku a zkontroluje anamnézu. Váš lékař by mohl mít rentgenové záření kolene, abyste vyloučili další podmínky. Další zobrazovací studie, jako CT vyšetření nebo MRI, mohou poskytnout podrobnější pohled na kolenní kloub, aby pomohl Vašemu lékaři zjistit, kde jsou přítomny štěpené kosti a co potřebuje k léčbě vašeho stavu.

Léčba

Cílem léčby osteochondritis dissecans je obnovit normální funkci kolena a snížit bolest. Dokumenty obecně zkusit konzervativní opatření nejprve pro zmírnění bolesti. Váš lékař může doporučit, abyste se vyhnuli fyzickým aktivitám s vysokým dopadem, jako je fotbal a účast na cvičeních s nízkým dopadem, jako je plavání nebo používání eliptického stroje. Můžete také vyžadovat, aby ste použili berle, aby vaše koleno mohlo odpočívat. Fyzická terapie může pomoci zvýšit sílu a rozsah pohybu v kolenním kloubu. Pokud konzervativní léčba selže, může být nutná operace k odstranění kostních štěpků.

Doba zotavení

Čas obnovy léčby osteochondritis dissecans velmi závisí na druhu léčby. Cedars Sinai Ortopedické centrum naznačuje, že sportovním a fyzickým aktivitám by se nemělo zabývat po dobu šesti až osmi týdnů. Během této doby může být použita kolenní ortéza nebo berle. Pokud po konzumní léčbě po třech až šesti měsících lékař doporučuje operaci. Chirurgii lze provést úplným otevřením kolena nebo artroskopickým chirurgickým zákrokem. Doba zotavení pro artroskopickou operaci má tendenci kratší než otevření operace kolena. Pouze lékař vám může poskytnout přesný čas zotavení po operaci na základě závažnosti vašeho stavu a jak dobře vaše tělo zvládne operaci a rehabilitaci.

Váš návrat k fotbalu do značné míry závisí na vaší úrovni bolesti, stejně jako na druhu léčby, které jste dostali. Nakonec se vy a váš lékař rozhodnete. Neměli byste se vrátit do fotbalu, dokud si nezakoupíte sílu na koleno a nebudete moci jet a jarní bez zaklínění. Vaše koleno by nemělo být oteklé ani oteklé. Měli byste být schopni skočit bez bolesti, stříhat tam a zpět na fotbalovém hřišti a spustit číslo osmičky bez bolesti.

Návrat na fotbal