Informace o polovině a polovině výživy

Polovina a polovina je směs poloviny plnotučného mléka a polokrviny. Obvykle se nachází v kartonech v mléčném oddělení většiny velkých supermarketů. Nejčastěji používané v kávě, polovině a polovině mohou být také použity pro pečení, zahušťování omáček nebo jako složku ve zmrzlině. Polovina a polovina obsahují řadu živin, ale mají vysoký obsah kalorií a nasycených tuků.

Macronutrienty

Jeden šálek poloviny a poloviny obsahuje 28 g tuku, z něhož 17 g je nasycený. Poskytuje 10 g sacharidů a 7 g bílkovin. Jedna lžíce, typické množství, které přidáte do šálku kávy, poskytuje 2 g tuku, z něhož je 1 g nasycených. Obsahuje pouze 1 g sacharidů a bez bílkovin.

Vitamíny a minerály

Polovina a polovina poskytují 25 procent doporučeného dietního příjmu vápníku. Šálek také poskytuje 17 procent RDA pro vitamín A, 4 procenta pro vitamín C a 1 procenta pro železo, na základě stravy o hmotnosti 2 000 kalorií. Jiné živiny v polovině a polovině zahrnují 21 procent RDA pro riboflavin, 13 procent pro vitamin B12, 4 procent pro vitamíny E a K, 5 procent pro vitamin B6, 6 procent pro thiamin a hořčík, 7 procent pro kyselinu pantothenovou, 9 procent Pro draslík, 8% pro zinek a 6% pro selén. Šálek poloviny a poloviny obsahuje 89,5 mg cholesterolu.

Srovnání s mlékem

Polovina a polovina obsahuje 315 kalorií na šálek nebo 20 kalorií na lžíci. Pro srovnání, plnotučné mléko má 146 kalorií na šálek nebo 9 kalorií na lžíci. Celé mléko má 8 g tuku, z něhož je 5 g nasycených a 8 g bílkoviny. Ušetřete více kalorií a tuku výběrem 1 procenta nízkotučného mléka s 102 kalorií na šálek a 2 g tuku nebo beztučného mléka se 83 kalorií na šálek a bez tuku. Šálek mléka má 30 procent RDA pro vápník.

Bez tuku

Někteří výrobci vyrábějí tukovou verzi poloviny a půlky. Mezi jeho přísady patří netučné mléko, kukuřičný sirup a karagenan – zahušťovadlo. Výrobek také obsahuje malé množství těžkého krému. Má přibližně 136 kalorií na šálek nebo 9 kalorií na lžíci. Můžete použít polovinu a polovinu bez tuku, abyste si vyrobili recepty na zmrzlinu, které obsahují vejce nebo jiný tuk, vařené krémy, omáčky z čokolády, polevou z másla, rychlé chleby a vdolky, polévky nebo omáčky. V kávu je také možné použít polovinu a polovinu bez tuku.

Úvahy

Pokud si receptura vyžádá 1 šálek z poloviny a půlky, můžete nahradit ¾ šálku plnotučného mléka a ¼ šálku silného bičujícího krému. Alternativně můžete nahradit 1 polévkovou lžící roztaveného másla a dostatečným množstvím plnotučného mléka, abyste vyrobili jeden šálek. Jedna lžíce z poloviny a poloviny s 20 kalorií nebude mít významný vliv na denní příjem kalorií, ale pokud sledujete váhu, můžete zvážit přechod na mléko. Přinejmenším změřte své poloviční a poloviční porce, abyste se ujistili, že nepoužíváte více, než si myslíte, a užíváte značně více kalorií, tuku a cholesterolu.