Hry pro děti s poruchami učení

Šestatřicet procent amerických školních dětí, které dostávají speciální vzdělávací služby, má zdravotní postižení podle Národního centra pro postižení učení. Je-li vaše dítě jedním z těchto 2,4 milionů dětí, pokračování v jejich vzdělávání doma je klíčem k jejich pokroku ve škole. Hry, které se zaměřují na smyslovou hru, tělesné hnutí a akademické učení, mohou zvýšit důvěru vašeho dítěte a pomoci jí přestat bojovat.

Senzorický úspěch

Neexistuje jen jeden způsob, jak se učit. Jen proto, že vaše dítě trpí poruchou učení v jedné oblasti, neznamená, že je vypnutá přes palubu. Senzorové hry poskytují příležitost pro děti s poruchami učení rozšiřovat způsoby, jak získávají informace a zkušenosti ve světě vzdělávání různými způsoby. Například, pokud se vaše dítě snaží identifikovat zvuky písmeny, vyzkoušejte hru, která vyniká smyslově bohatým způsobem. Vytvořte dopisní karty, které obsahují snímatelné obrázky – jako je hedvábný had pro písmeno S. Řekněte jméno dopisu a nechte ho zvuk nahlas, zatímco se dotýká tvaru abecedy na kartě pro vyztužení.

Podívejme se na Phsyical

Některé děti jsou kinezní studenti nebo se naučí nejlépe pohybovými aktivitami. Pokud vaše dítě spadá do této kategorie, pomozte mu zvládnout rozvojové a akademické úkoly tím, že vstane a pracuje. Pokud vaše dítě má potíže se učit své dopisy, hrát abecedu body charades. Nechte ho “vystupovat” tím, že ho tvůrčím způsobem vytvoří svým tělem. Například dokáže Y postavit rovnou a držet oba ruce nad hlavou pod mírnými úhly. Můžete vyzkoušet podobnou hru pro matematiku, která nahrazuje tvary tvaru písmen čísly.

Videohry

Zatímco se videohry jako celek mohou zdát zcela bez vzdělání, Americká psychologická asociace poznamenává, že některé z těchto tech-založených aktivit mohou skutečně pomoci dětem s poruchami učení. To neznamená, že každá videohra má vzdělávací zásluhy pro děti, které se ve škole potýkají. Videohry, které jsou specificky vytvořeny pro děti s poruchami učení – jako například program rychlého výcviku pro děti s dyslexií “Fast ForWord” – mohou vytvářet dovednosti, jako je používání gramatiky a schopnost rozlišit zvuky.

Stolní hry a klasika

Některé z osvědčených deskových her, které si pamatujete z vašeho mládí, mohou také pomoci vašemu dítěti s poruchou učení porozumět základním akademickým konceptům. Jednoduchá stolní hra, jako jsou například skluzy a žebříky, může podle Národního centra pro postižení učení pomoci dětem s číslovým rozpoznáním, počítáním a sekvenováním v článku “Zábavné aktivity, které pomáhají vašim dětem v základním školním věku vytvářet matematické dovednosti”. Podobně dobrá staromódní hra Go Fish může také pomoci při rozpoznávání čísel a počítání dovedností.