Horká voda pomáhá spalovat tuky?

Pokud se snažíte zhubnout, může vám pomoci pití teplé vody. Pitná voda vám pomůže sníst méně kalorií a někteří výzkumníci se domnívají, že to může také pomoci zvýšit váš metabolismus. Ale nechcete se spoléhat na pití horké vody jako zázrak tuku-hořák. Chcete-li spalovat tuk, musíte jíst méně a pohybovat se více.

Podle studie z roku 2008 publikované v obezitě, pitná voda pomohla lidem zhubnout, aniž by museli dodržovat zvláštní dietu nebo cvičební program. Spotřeba vody, zvláště před jídlem, vám může pomoci zhubnout zvýšením sytosti, abyste jedli méně. To je také teoretizoval, že spotřeba vody může hrát roli při posilování vašeho metabolismu, podle recenze článku z roku 2009 publikoval v Eating chování. Výzkum však nebyl proveden k otestování této teorie.

Popíjení hrnku horké vody vám může pomoci zhubnout a spalovat tuky změnou chování. Helpguide.org naznačuje, že když se snažíte zhubnout, měli byste se zpomalit a mít větší pozor na to, co jíte. Trvá více času, než usrkáš šálek horké vody, než zahalit sklenici studené vody, což může pomáhat zpomalit a být více naladěno na svůj hlad.

Popíjení horké vody může nejen pomáhat v úsilí o snížení hmotnosti, ale také může pomoci udržet si hydratovanou energii. Zatímco potřeba vody se může lišit v závislosti na tom, co jíte, na celkovém zdravotním a každodenním cvičení, většina dospělých potřebuje 8 až 12 šálků vody denně, aby udržovala rovnováhu tekutin podle Clemson Cooperative Extension. Zůstat dostatečně hydratovaný také pomáhá při kontrole hladovění, hlásí americký sbor pro veřejné zdravotnictví.

Při pití horké vody vám může pomoci spalovat nějaký tuk, zhubnout je třeba vytvořit negativní kalorickou rovnováhu jíst méně, spalování více kalorií prostřednictvím cvičení a aktivity nebo kombinace obou. Ale pokud je to tuk, který chcete ztratit, je lepší, když to pomalu ztrácíte rychlostí 1 až 2 libry týdně, říká FamilyDoctor.org. Rychlá ztráta hmotnosti může znamenat, že ztrácíte vodu a svaly, ne tučné.

Voda a ztráta hmotnosti

Sipping pro hubnutí

Denní opravy vody

Dieta a cvičení