Homeopatie ke snížení cholesterolu

Homeopatická medicína je kompletní forma přírodní medicíny, která byla v Německu vyvinutá před 200 lety Dr. Samuel Hahnemann a byla používána ve Spojených státech již od počátku 20. století. Stejně jako akupunktura nebo ayurvedická medicína je homeopatie celkovým lékařským systémem a může být použita k léčbě a prevenci různých chorob, včetně vysokého cholesterolu.

Homeopatické prostředky

Účinky homeopatických léků jsou potvrzeny sériovým testováním těchto léčiv u zdravých dobrovolníků, aby se dozvěděli o jejich terapeutických přínosech. Jiné spolehlivé zdroje, které se používají při homeopatii, pocházejí z toxikologických zpráv, dvojitě zaslepených placebem kontrolovaných studií a klinických zkušeností.

Ústavní náprava

Ústavní léčba je lék, který dokonale odpovídá součtu příznaků jedné osoby. Například pokud jednotlivec trpí vícečetnými stavy, jako je vysoký cholesterol, cukrovka a vysoký krevní tlak, tento jediný lék pokrývá všechny tyto nemoci. Existuje více než 2 000 léků, které byly studovány homeopaty a jakákoli z těchto léků může být zvolena pro jedince, který má vysokou hladinu cholesterolu v krvi.

Specifická léčba nemoci

MUDr. Dr. Reckeweg a homeopatický výzkumník navrhli, aby se každá podmínka léčela samostatně, jako je konvenční lékařství. Například pro léčbu vysokého cholesterolu může kombinace tří léků pomoci jednotlivcům trpícím touto chorobou. Allium sativum D 1 pochází z česneku a Dr. Reckeweg zaznamenává několik vlastností. Tento lék pomáhá snížit hladinu cholesterolu, LDL nebo špatný cholesterol a zvyšuje hladinu HDL nebo dobrého cholesterolu v krvi. Tento přípravek má také ztenčující účinek na krve. “Podle Dr. Reckeweg pomáhá Crateagus oxycantha D 1 snížit vysokou hladinu cholesterolu Krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje ukládání cholesterolu do arteriálních stěn. Viscum album D2 snižuje viskozitu krve a může také snížit vysoký krevní tlak mezi další příznaky.

Bezpečnost

Homeopatické léky jsou považovány za bezpečné, pokud jsou užívány podle předpisů kvalifikovaného homeopatu. Krátké období zhoršení příznaků po prvních dávkách homeopatických léků byly dokumentovány homeopaty. Národní centrum pro doplňkovou a alternativní medicínu však naznačuje, že klinické studie nenalezly dostatečné důkazy o zhoršení symptomů. Stejný zdroj uvádí, že nejsou známy žádné interakce s konvenčními léky, ačkoli by měl být prováděn více výzkumů ohledně bezpečnosti těchto léčiv.

Úvahy

Homeopatie je stále kontroverzní formou medicíny, zejména u konvenčních vyškolených lékařů, protože tento systém medicíny nemůže být plně vysvětlen vědou. Výzkum týkající se léčby vysokého cholesterolu s homeopatií je omezen, proto by homeopatie neměla být používána jako jediná forma léčby tohoto stavu. Homeopatické léky nenahrazují konvenční léčbu a měly by být používány podle doporučení kvalifikovaného homeopatu.