Homeopatické prostředky pro perimenopauzu nebo hormonální nerovnováhu u žen

Hormonální nerovnováha je častá u žen, které se blíží k perimenopauze, což vyvolává řadu příznaků od deprese a nálady až po návaly horka, vaginální suchost a nespavost. Homeopatie nabízí léky, které mohou být užitečné pro zmírnění těchto a dalších příznaků, pokud jsou správně zvoleny pro individuální případ. Homeopatie funguje tím, že stimuluje léčivou reakci člověka na podnět, což umožňuje, aby se osoba uzdravila.

Homeopatická Pulsatilla je indikována u žen, které jsou mírné, citlivé a lehce plačí během perimenopauzy, uvádí na internetové stránce bezplatného léku Kalifornskou univerzitu v San Diegu. Mají tendenci kvílet, když jsou nešťastní a mohou být smutní a depresivní. Žena, která potřebuje Pulsatillu, preferuje společnost, podporu a společnost. V teplých místnostech může být velmi teplá a nepohodlná, zvláště když se objevují horké záblesky. Přípravek by měl být užitečný v případech nespavosti nebo syndromu prázdného hnízda, když děti opustí domov – něco, co se často shoduje se změnou života ženy. Pulsatilla je výborným prostředkem pro všechny typy hormonální nerovnováhy, včetně těch, které se vyskytují během ženského menstruačního cyklu, perimenopauzy a při příchodu k plné menopauze.

Cimicifuga se doporučuje ženám, které trpí silnými bolestmi hlavy během perimenopauzy a měnící se hormonální cykly, homeopat doktor William Boericke píše ve své knize “Materia Medica and Repertory”. Bolest hlavy se vyznačuje pravostrannou bolestí v krku, která se rozkládá na Cimicifuga může být užitečná také pro ženy, které se cítí v pasti a jsou zklamány svým životem. Je to perfektní lék na toto období života pro mnoho žen, kteří zažívají extrémní hormonální změny. Mohou vyjádřit pocit, že jsou obklopeni tmavými mraky nebo omezenými V kleci drátů.

Sépiová je zvláště užitečná pro hormonální nerovnováhu a perimenopauze, když se žena může cítit chladná a vyčerpaná, podle Boericke. Může mít strach ke svým rodinným příslušníkům, zejména k dětem, kteří se o ně nechtějí starat. Sepia pomáhá ženám překonat tyto pocity a vyrovnávat hormony, což jim umožňuje obnovit stabilitu. Některé ženy vyjadřují pocit, že jejich vnitřek klesá a cítí, že v jejich děloze nebo v pochvě pocíta pocit, který sepia může eliminovat. Sépie může být také užitečná pro návaly horka, vaginální podráždění, suchost a nálada během změny života.

Lachesis je indikován pro perimenopauzální a menopauzální návaly horka a noční poty, podle průvodce “Everybody’s Guide to Homeopathic Medicines.” Přípravek Lachesis může být uklidňující occipitální bolesti hlavy, které souvisejí s měnícími se hormony. Ženy, které potřebují lachézu, mohou být nesmyslné, vtipné a ošklivé Bolesti těla, které jsou na levé straně výrazně horší, jako je například nevolnost v levé ovádě. Lachesis může zmírnit depresi a nespavost týkající se hormonálních výkyvů.

Většina homeopatických léků je k dispozici bez lékařského předpisu v prodejnách zdravotních potravin. Pokud se rozhodnete pro sebepoškozování perimenopauzálních příznaků, doporučuje se, abyste si zakoupili homeopatickou knihu první pomoci. Nicméně je vždy moudré najít homeopatického lékaře, který může posoudit váš případ a doporučit pro vás nejlepší lék. Požádejte odborníka o pokyny, které se týkají nejen výběru léku, ale také správného dávkování.

Pulsatilla

Cimicifuga

Sépie

Lachesis

Další úvahy