Guava výživa

Guava je tropické plody pocházející z Ameriky pocházející z Mexika nebo Střední Ameriky. Zatímco můžete jíst syrové, guava je běžněji vařená, což zničí jeho silný zápach. Guava má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, vitamín C a vitamín A. Vědom si své nutriční hodnoty vám pomůže určit, jak se toto plody bohaté na živiny mohou vejít do jídelního plánu.

1 šálek plodů guajského ovoce obsahuje 112 kalorií. Jako ovoce s nízkým obsahem energie má guava jen málo kalorií ve velké dávce a pomáhá vám cítit plné množství méně kalorií, což může pomoci při řízení hmotnosti.

Jako ovoce, většina kalorií v guavě pochází z obsahu sacharidů. 1 pohár obsahuje 24 gramů sacharidů a 8,9 gramů vlákniny. Měli byste dostat 45 až 65 procent vašich kalorií ze sacharidů. Kromě vysokého obsahu sacharidů je guava také dobrým zdrojem vlákniny. Vláknina je typ sacharidů, které vaše tělo nemůže trávit a nabízí řadu zdravotních přínosů, včetně kontroly chuti k jídlu, zmírnění zácpy a zlepšení hladiny cholesterolu v krvi. Ženy potřebují 21 až 25 gramů vlákniny denně a muži potřebují 30 až 38 gramů. Jeden šálek guavy splňuje více než 20 procent vašich každodenních potřeb.

Na rozdíl od většiny plodů obsahuje guava některé bílkoviny a tuky. 1 pohár obsahuje 4,2 gramu bílkovin a 1,6 gramu celkového tuku. Protein ve stravě je nezbytný pro růst, opravu tkání a uchování tělesné hmoty. Tuk pomáhá absorbovat vitamíny rozpustné v tucích a působí jako zdroj energie. Měli byste získat 10 až 35 procent kalorií z bílkovin a 20 procent až 35 procent kalorií z tuku.

Guava je dobrým zdrojem vitamínů A a C. 1 šálek obsahuje 1 031 IU vitaminu A a 376 miligramů vitaminu C. Vitamin A je vitamin rozpustný v tucích nezbytný pro normální růst a vývoj, oční zdraví a pevnost kostí. Dospělí ženy potřebují 2,310 IU vitaminu A denně a dospělí muži potřebují 3 000 IU. Vitamin C pomáhá při syntéze kolagenu a působí jako důležitý antioxidant. Dospělé ženy potřebují 75 miligramů vitaminu C denně a muži potřebují 90 miligramů.

Guava také obsahuje malé množství vápníku a železa. 1 pohár obsahuje 30 miligramů vápníku a 0,4 miligramu železa. Vápník je nezbytný pro zdraví kostí a dospělí potřebují 1000 až 1300 miligramů denně. Železo pomáhá s transportem kyslíku v celém těle. Dospělé ženy ve věku 19 až 50 let potřebují 18 miligramů železa denně a dospělí muži a ženy starší 51 let potřebují 8 miligramů denně.

Kalorie

Sacharidy

Bílkoviny a tuky

Vitamíny

Minerály