Gastroenteritida a polévka

Gastroenteritida je typ viru, který způsobuje gastrointestinální potíže. To je někdy označováno jako žaludeční chřipka, protože způsobuje bolest žaludku a nepohodlí. Gastroenteritida je často krátkodobá, ale využití může trvat několik dní. Hledání dobrého zdroje výživy, které je také snadné na vašem žaludku, je nezbytné pro oživení. Polévka poskytuje dobrou výživovou základnu a může vám pomoci rychle se zotavit.

Gastroenteritida

Příznaky gastroenteritidy se často objevují náhle a zahrnují těžký průjem, který je plynatý a vodnatý, středně závažné až těžké břišní křeče, bolesti žaludku, horečka, bolesti svalů, zimnice, bolest hlavy, těžká nevolnost a zvracení. Můžete také být velmi unavený a slabý, zažíváte obecnou malátnost. Celková gastroenteritida trvá 1 až 10 dní, podle MedlinePlus. Protože můžete mít špatnou chuť k jídlu, jemné potraviny, jako jsou slané krekry nebo polévky na bázi vývaru, mohou poskytnout výživu, dokud nebudete moci jíst tuhé nebo vláknité potraviny.

Polévka

Pokud jste schopni zadržet jídlo, polévka nabízí víc než jen plnící jídlo, poskytuje dobrý zdroj výživy, který napomáhá pomoci ve vašem procesu hojení. Polévka obsahuje stopové množství tuků, takže přidává výživu bez přejíždění na celkový obsah tuku. Polovina šálku kuřecí nudlové polévky obsahuje asi 60 kalorií, přičemž 8 gramů celkového sacharidů na porci – to pomáhá při obnově energetických hladin. Kuřecí nudle polévka obsahuje také 50 miligramů draslíku, které mohou pomoci doplnit hladiny draslíku ztracené vadou a vodnatým průjmem.

Řešení

Polévka by měla být konzumována pouze tehdy, když je váš žaludek usazen a máte pocit, že zvracet ustoupil. Snažte se vyvarovat polévek, které jsou pikantní, na bázi rajčat a obsahují hovězí maso nebo maso, jinak by mohly vést k žaludečnímu rozrušení. Spolu s polévkou byste měli také vypít spoustu tekutin, jako jsou nápoje na výměnu vody a elektrolytů. S gastroenteritidou se můžete snadno dehydratovat, vysvětluje Národní shromáždění informací o trávicích onemocněních. Doplněním polévky nebo vývaru pro pravidelnou stravu můžete pomoci co nejrychleji hydratovat a regenerovat.

Opatření

Polévky, jako jsou kuřecí nudle, mohou obsahovat až 25% denní hodnoty vitamínu A a C. Vitamin A pomáhá bojovat proti virům a může pomoci zaměřit se na gastroenteritidu. Vitamin C zvyšuje imunitu, pomáhá vám bojovat proti nemocem a co nejdříve se zotavuje, poznamenává zdravotnické centrum University of Maryland. Pokud zjistíte, že se po 48 hodinách necítíte lépe a máte těžkou bolest břicha, horečku nad 102 stupňů Fahrenheita, nadměrné zvracení nebo krvavý průjem, najděte okamžitě nouzovou péči.