Funkční trénink celého těla

Funkční trénink je přístup k cvičení zaměřenému na zlepšení výkonu každodenních činností a výkonu vašeho tréninku. Funkční cvičení na celém těle mohou zlepšit rozsah pohybu, držení těla a rovnováhu při posilování břišních svalů, pánve a svalů zad.

Svaly pracují ve skupinách

Zatímco cvičení s jedním svalstvem, jako je bicepsová vlna, mohou posílit vaše paže, funkční cvičení, jako je push-up, používá několik skupin svalů najednou a vyžaduje stabilizaci jádra během cvičení. Tento proces podrobněji napodobuje pravidelné problémy, které denně prochází vaše tělo, jako je například příjezd a odchod z vašeho vozidla. Když používáte tyto druhy cvičení, dosáhnete lepšího tělesného povědomí a zlepšené neuromuskulární koordinace, uvádí americká vysoká škola sportovní medicíny.

Možnosti cvičení

Existuje několik typů praktických tréninkových cvičení. Překážkové kurzy jsou jedna forma. Jiné formy zahrnují crossfit, což je kombinace gymnastiky, calisthenics a vzpírání. Kettleballs, litinové kuličky s rukojetí, jsou také funkčními cvičebními cvičebními zařízeními, které používáte k provádění cvičení, jako je houpání míče mezi nohama, práce na rameni, zádech a jádrech. Další typy funkčních cvičení na celém těle zahrnují mrtvé zvedáky činky, přední dřepy činky, rovnováha na palubě a stoly. Cvičení, které používají samotnou tělesnou hmotnost, jako jsou kliky, vytažení, dřepy, prkna a schodiště, jsou ideálními způsoby, jak provádět funkční trénink s minimálním vybavením.

Funkční výcvik vs. strojové cvičení

Funkční trénink zůstává v rámci biomechanických omezení vašeho těla, což znamená, že tyto cviky používají přirozené pohyby, které respektují vaši individuální svalovou, kloubní a kostní strukturu. Naproti tomu cvičení prováděná na strojovém limitu a diktovat směr a rozsah pohybu bez ohledu na jednotlivé anatomické rozdíly. Stroje také vyvracejí potřebu vyvážení hmotnosti a stabilizaci těla, což snižuje funkční výhody cvičení.

Ne všem

Pokud jste cvičení nový, postupujte postupně k funkčnímu tréninku. Zaměřte se na budování jádrové svalové síly a aerobní vytrvalosti před absolvováním složitějších a náročnějších cvičení. Pokud trpíte muskuloskeletálními problémy nebo jinými obavami, poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče o výhodách a nevýhodách praktického tréninku před zahájením programu nezávislého nebo osobního trenéra.