Extrémní hladující bolesti v pozdním těhotenství

Hlad a trávící potíže jsou známými pocity nejvíce těhotných žen, zejména těch, které v posledních několika měsících nebo týdnech těhotenství. Vaše rostoucí dítě zvyšuje tlak na váš žaludek, takže je obtížné a nepříjemné jíst plné jídlo. Existuje však několik způsobů, jak zvýšit vaše pohodlí.

Těhotenství a hlad

V počátku těhotenství se mnoho žen cítí nevolně a nemusí být hladová. V pozdějším těhotenství však budete pravděpodobně cítit opak. Vaše rostoucí dítě dává stále větší požadavky na energii na vaše tělo a výsledkem je, že musíte užívat více kalorií než obvykle. Ve své knize “Vy: mít dítě”, drs. Michael Roizen a Mehmet Oz odhadují, že typická těhotná žena potřebuje 300 kalorií denně denně, aby si udržela vhodnou hmotnost.

Trávicí bolest

Může být těžké říct, když jste těhotná, zda bolest, kterou pocítíte v žaludku, je způsobena hladem nebo něčím jiným. Těhotné ženy – zejména ženy ve třetím trimestru – také podléhají kyselému žaludku a pálení žáhy, stejně jako bolest z nadměrně naplněného žaludku po “normálním” jídle. Tyto bolesti jsou způsobeny menším než normálním žaludkem, vysvětlují Heidi Murkoff a Sharon Mazel ve své knize “Co očekávat, když očekáváte.

Co dělat

Pokud trpíte bolesti hladu v pozdním těhotenství, nejlépe je v pravidelných intervalech jíst zdravé výživné husté pokrmy. Měli byste být připraveni na to, že pravděpodobně jen budete moci jíst zlomek toho, co byste normálně jedli, a tak naplánujte občerstvení po celý den, místo abyste se posadili na plné talíře potravin. Sacharidy v kombinaci s bílkovinami činí obzvláště uspokojující, plnící občerstvení.

Upozornění

Pokud získáváte větší váhu, než doporučuje lékař během těhotenství, neměli byste se jíst pokaždé, když se budete cítit hladní. Jedna věc, přírůstek hmotnosti není zdravý a ohrožuje Vás i vašeho plodu. Za druhé, nemusíte mít hlad, někdy trávící trápení těhotenství může způsobit, že máte pocit hlad, když nejste. Poraďte se s porodní asistentkou, pokud máte obavy z přírůstku hmotnosti.