Extrakt z grapefruitu pro psoriázu a kůži

Infekce vyvolávají příznaky psoriázy podle americké Národní knihovny medicíny. Studie z roku 2002, kterou publikovali výzkumníci z University of Texas v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine, naznačuje, že extrakt z grapefruitových semen může být bezpečnou a účinnou antibakteriální a antivirotickou léčbou. Pacienti s psoriázou, kteří vyhledávají metodu kontroly infekce, mohou považovat doplnění extraktu z grapefruitových semen za účelem omezení výskytu ohnisek.

Identifikace

Přesná příčina psoriázy zůstává neznáma, tvrdí národní nadace psoriázy. Chronická onemocnění imunitního systému, psoriáza má tendenci běžet v rodinách a její příznaky se liší od člověka k člověku. Neidentifikovaný mechanismus vyzývá imunitní systém, aby generoval kožní buňky příliš rychle – během tří nebo čtyř dnů oproti běžnému cyklu 28 až 30 dnů. Spíše než vylučovat jako standardní kožní buňky, kožní buňky postižené psoriázou se hromadí a způsobí bolestivé, svědivé, červené léze.

Infekce

Infekce způsobují vzplanutí psoriázy, podle americké akademie dermatologů. Některé typy psoriázy, jako je žaludeční psoriáza, se zdají být obzvláště náchylné na bakteriální infekci streptokoků – známou jako strep hrdlo. Kvasinkové infekce zřejmě zhoršují inverzní psoriázu a způsobují zánětlivé léze v záhybech těla. Jiné infekce spojené s podrážděním psoriázy zahrnují stafylokokové kožní infekce nebo bolesti a viry horních cest dýchacích.

Výzkum

Podle studie z roku 2004, kterou publikovali vědci z University of Manchester v časopise “Burns”, vykazovaly nejvýznamnější antibakteriální účinky proti MRSA, což je forma kožní infekce stafylokoků. Vědci dospěli k závěru, že extrakt z grapefruitových semen může potenciálně léčit a minimalizovat kožní infekce.

Teorie / spekulace

Podle názoru fakulty Harvardské lékařské školy, získané z lékařské webové stránky InteliHealth, neexistuje dostatek vědeckých důkazů, které by prokázaly nebo vyvracely v tuto chvíli antibakteriální nebo antimykotické tvrzení pro extrakt z grapefruitových semen. Zatímco některé studie prokázaly svou účinnost při léčbě bakteriálních infekcí, mají tendenci být malými studiemi, nebo výsledky zůstávají omezeny na studie jiné než lidské.

Upozornění

Grapefruit reaguje na některé léky, tvrdí InteliHealth. Může také způsobit podráždění při aplikaci přímo na pokožku. Některé studie rovněž naznačují, že grapefruit může zvýšit nebo snížit vývoj ledvinových kamenů, i když výsledky jsou v konfliktu. Pokud používáte extrakt z grapefruitových jader, poraďte se s lékařem nebo lékařem, pokud trpíte psoriázou nebo jiným podrážděním kůže.