Estrogen, progesteron a vypadávání vlasů

Ztráta vlasů může nastat z mnoha důvodů, včetně náhlé nebo dramatické změny hormonů. Tyto hormony se produkují vaječníky a jsou zodpovědné za různé funkce, od regulace hormonů až po pomoc při těhotenství. Pokud se obáváte ztráty vlasů, poraďte se s lékařem. Řada dalších příčin může ztratit vlasy, takže je důležité určit přesnou příčinu správné léčby.

Estrogen a progesteron

Estrogen a progesteron se někdy používají během hormonální terapie nebo HT, aby pomohli ženě zmírnit příznaky menopauzy, podle Cleveland Clinic. Bez těchto hormonů mohou ženy trpět návaly horka, zvýšeným rizikem osteoporózy, vaginální suchost, suchá kůže, nespavost, problémy s močovým měchýřem a ztrátou vlasů. Nízké hladiny estrogenu a progesteronu mohou vést ke ztrátě vlasů a plešatosti ženských vzorků.

Ztráta vlasů

Existují různé časy, kdy mohou hormony ženy kolísat, včetně puberty, těhotenství a menopauzy. Ztráta vlasů je nejčastější po těhotenství a během menopauzy, protože je to doba, kdy tyto hormony mají tendenci dramaticky klesat. Americká asociace těhotenství hlásí, že vypadávání vlasů se pravděpodobně vyskytne tři měsíce po porodu. Během tohoto období máte tendenci ztrácet vlasy, protože vaše hladiny hormonu významně klesají po narození vašeho dítěte. Během celého těhotenství se hormony pokračovaly v stoupání. Jakmile máte dítě, drasticky klesají. Tyto stejné hladiny hormonů mají tendenci drasticky klesat i během menopauzy, což způsobuje vedlejší účinky menopauzy, které ženy zažívají.

Léčba

Pokud ztráta vlasů je důsledkem nízkých hladin estrogenu a progesteronu po porodu, měli byste prožívat pouze ztrátu vlasů po dobu šesti až dvanácti měsíců v závislosti na hladinách hormonu. Vzhledem k tomu, že tento stav je dočasný, není obvykle nutná žádná léčba. Hormonální terapie může být nezbytná u žen, které procházejí menopauzou. HT může pomoci nahradit ztracené hladiny estrogenu a progesteronu a může snížit ztrátu vlasů.

Úvahy

Ztráta vlasů může také vyplynout z určitých léků, zdravotních stavů a ​​genetiky. Nepředpokládejte, že vaše hormony jsou vinou, dokud neuvidíte svého lékaře. Je nutné, abyste i nadále užívali všechny své léky, dokud vám to lékař neukáže jinak. Kolísavé hormony mohou způsobit dočasnou ztrátu vlasů. Spuštění a zastavení některých typů antikoncepčních tablet může způsobit, že k takovému výkyvu dojde. Nepřerušujte kontrolu porodnosti, aniž byste se poradili se svým lékařem a používali jste metodu náhradního antikoncepce, abyste předešli těhotenství.