Domácí masky pro kombinovanou pleť

Pokud máte kombinaci pokožky, pravděpodobně máte olejovou T-Zone – čelo, nos a bradu – v kombinaci s suchými tvářemi a čelistmi. Zatímco jiní mohou trpět jen jedním kožním problémem, můžete být náchylní k mírnému akné, rozšířeným pórů, otupělosti a suchu najednou, vyžadující k cílení různých částí kůže s různými léčebnými postupy. Domácí masky mohou být vynikajícími způsoby, jak řešit kombinaci pokožky, protože jsou vyrobeny z přírodních, jemných složek, které často mají mnoho výhod pro všechny oblasti vašeho obličeje.

Ovocné exfolianty

Přírodní enzymy v ovoci je vynikající exfolianty, jsou obvykle dostatečně šetrné k použití na všech částech vašeho obličeje – mastné nebo suché. Zkuste otras plody jako ananas nebo papája přímo na kůži, nebo aplikujte masku ze směsi drceného ananasu a jogurtu pro jasnější, zářící pleť. Pro mírně silnější odlupování použijte zrno ovoce jako jahody smíchané s jogurtem na T-zóně, a kdekoli je vaše kůže šupinovitá.

Boj olej s olejem

Vysušení pokožky pouze pohání, aby produkoval více oleje. Zatímco se to může zdát nejprve protiinvitační, použití některých přírodních olejů na vaší tváři může ve skutečnosti pomoci vyvážit nadměrně aktivní olejové žlázy hlubokým čištěním pokožky. Aplikujte tenkou vrstvu čistého olivového oleje, citronového oleje nebo pudinkového avokáda do T-zóny a poté omyjte teplou vodou, abyste zanechali tvář svěží. Vzhledem k tomu, že přírodní oleje mohou také zvlhčovat, jsou ideální pro aplikaci na suché části vašeho obličeje.

Hydratační med

Honey může být vynikající hluboký zvlhčovač pro suchou pokožku a také má antibiotické vlastnosti, které dokáží ošetřit mastnou, akné náchylnou kůži. Aplikujte směs dvou částí medu na jednu část citronové šťávy do všech oblastí obličeje, které vyžadují hydrataci nebo hojení. Citrón také pomůže utišit pokožku a snížit velikost pórů. Opláchněte teplou vodou.

Bleskové bustící směsi

Vyzkoušejte kombinaci přísad k útoku na akné, buď v T-zóně, nebo ven. Mix šálek připravené ovesné kaše s čajovou lžičkou olivového oleje, medu a citrónové šťávy, které tvoří masku, která odfarbí, hydratuje a ošetří najednou. Pro extra akné bojující sílu, zkuste přidávat drcené vaječné bílé, aby vaše pokožka hladká a vyvážená, přidejte apple-jablečný ocet.