Dobrá strava pro fotbalisty, aby zhubla

Hráči fotbalu potřebují silné výbuchy energie a spoustu sil. Musí však také udržovat zdravou hmotnost, aby maximalizovaly svalovou sílu a optimalizovaly výkonnost. Jako fotbalista, pokud se snažíte zhubnout, mohou se ve vašich každodenních praktikách, které vám mohou pomoci, provádět jen málo změn. Konzumace několika malých, častých jídel po celý den namísto dvou nebo tří velkých jídel vám pomůže cítit spokojeně a zabránit přejídání. Vyhnout se určitým potravinám a sledovat velikost porcí může také pomoci.

Doporučené potraviny

Celkově doporučuje společnost American Dietetic Association nebo ADA, abyste jíst kompletní, složité sacharidy, chudé bílkoviny a zdravé tuky, abyste optimalizovali svůj výkon a pomohli vám udržet zdravou váhu. Komplexní sacharidy jsou ty, které jsou celé a nejsou zpracovány nebo rafinovány. Příklady zahrnují celozrnné pečivo a rohlíky, hnědou rýži a další celozrnné, stejně jako veškerou zeleninu a ovoce. Lean protein může být buď živočišný protein nebo rostlinný protein. Pokud dáváte přednost živočišným bílkovinám, jsou kůže bez kůže nebo ryby dobrými příklady chudých bílkovin. Pokud upřednostňujete rostlinné bílkoviny, vyzkoušejte luštěniny nebo ořechy. Mezi dobré zdroje zdravých tuků patří většina rostlinných olejů, avokádo, ořechy nebo semena.

Příklad plánu stravování

Dobrým příkladem zdravé snídaně, která vám pomůže zhubnout, jsou míchaná vejce složená ze 4 vaječných bílků s omáčkou, cibulí, rajčaty a paprikami, plátkem celozrnného chleba a sklenicí odstředěného mléka. Jako středně ranní občerstvení zkuste čtyři až osm pšeničných krekrů s nízkotučným tvarohem. Na oběd si vyzkoušejte kuřecí salát s cizrnou, paprikou a kukuřicí s vinaigretou z olivového oleje. Jako odpolední nebo post-tréninkové občerstvení zkuste tři nebo čtyři tuky bez krému a sýrové rohlíky a šálek ovoce. Na večeři máte 4 oz. Do 5 oz. Z kuřecích prsíček, celozrnné rýže a zeleniny. Můžete také přidat zeleninovou polévku, pokud se necítíte spokojeni, nebo některé ovoce. Nakonec pro večerní občerstvení zkuste šálek obilovin s odstředěným mlékem.

Potraviny, které je třeba se vyhnout

Pokud chcete zhubnout, vyvarujte se alkoholu a zpracováváte nebo nevyžadujte jídlo. Vyvarujte se také potravinám s vysokým obsahem tuku, jako jsou tučné nebo smažené maso, jiná smažená jídla, dezerty a omáčky nebo omáčky na bázi mléka nebo krému. Vyhněte se sladkým nápojům, jako jsou ovocné šťávy nebo sladené čaje, stejně jako sody, protože jsou vysoce kalorické a neobsahují žádné až žádné živiny. Nakonec se pokuste vyhnout nebo omezit množství energie a sportovních nápojů, které konzumujete co nejvíce. Tyto typy nápojů mají velmi vysoký obsah kalorií a obecně můžete udržovat dostatečné množství hydratace a elektrolytů tím, že pijete spoustu vody a po zdravé stravě.

Komerční výživy

Existují určité komerční diety, které odpovídají doporučením pro stanovení doporučení ADA pro silné sportovce, jako jsou fotbalisté. Diety jako South Beach Diet nebo zóna dieta podporují celá zrna, chudé bílkoviny a zdravé tuky a mohou vám pomoci zhubnout. Jiné diety, které využívají výměnné systémy, jako je například Weight Watchers, pracují tím, že snižují celkové kalorie. Ty mohou také pomoci snížit vaši tělesnou hmotnost. Nicméně, každý je jiný, takže pokud je to možné, konzultujte registrovaného dietitiana, který vám pomůže určit vaše individuální potřeby a pomůže vám postupně zhubnout.