Cvičení s vestavěnými videohrami

Je možné najít běžecké pásy, eliptické a stacionární kola, které poskytují zábavu i cvičení. Nalezení motivace k cvičení může být obtížné, obzvláště v chladných měsících, kdy jste uvnitř. Některá cvičební zařízení mají vestavěné videohry, které můžete hrát při práci. Některá zařízení přicházejí s předinstalovanými hrami, zatímco ostatní mají bezdrátové připojení k televizním a herním platformám.

Několik různých společností dělá zařízení, které předem nahrané hry a videa, aby vaše cvičení více interaktivní. Game Rider je stacionární kolo se čtyřmi různými interaktivními hrami. Aby se hrát, rukojeti se otáčejí jako závodní vozidlo. GameRunner také dělá trenažér, který vám umožní používat pohyb vašeho těla k hraní videohier zabudovaných do systému. Ovládáte hru pohybem řídítka. MOG má stacionární kolo, které má několik strojů v závodě zabudovaných do stroje. Ovládáte hry rychlostí pedálů a rukojetí.

Zařízení lze také připojit k televizoru. Tímto způsobem můžete hrát závodní hry na velké obrazovce prostřednictvím treadmill, kolo nebo eliptické. Tyto hry jsou přednastaveny na zařízení, které se bezdrátově připojuje k televizoru. Některé modely Game Rider nabízejí tuto možnost, stejně jako GameRunner. Nevýhodou tohoto typu zařízení je, že váš televizor musí být kompatibilní se svým cvičebním strojem.

Hry Xbox, Playstation a Gamecube dělají hry, které se připojují k kompatibilnímu cvičebnímu vybavení. Hry jsou obvykle závodní hry zaměřené na rychlost a řízení. Stejně jako u ostatních vestavěných her, můžete ve hře řídit rukojetí cvičebního zařízení a vyvíjet rychlost ve hře pohybem rychleji na zařízení. CatEye vyrábí několik stacionárních kol, které jsou kompatibilní s systémy Xbox, Playstation nebo GameCube. Kilowatt dělá silový tréninkový stroj, který se také připojuje k těmto herním systémům.

Jak Catherine D. Ennis projednává ve svém článku “Implikace exergingu pro kurikulum tělesné výchovy v 21. století”, výzkum ukazuje, že ti, kteří hrají hry při práci, jsou silnější, mají nižší procento tělesného tuku a lepší rovnováhu. Přehrávání videohier, kde závodíte s počítačem, vás povzbuzuje ke zvýšení vaší rychlosti, a tím vám poskytne lepší trénink. Tyto hry také udržují vaši mysl zabranou a představují prvek zábavy, který vás povzbuzuje k delší a častější práci. To zvyšuje úspěšnost vašeho cvičebního programu. Také zvyšuje vnímavost motorických dovedností a rovnováhu, protože vyvíjíte koordinaci ruky a oko a koordinaci nožního oka, abyste pokročili ve videohrách.

Předinstalované hry

Připojení k televizi

Připojení k hernímu zařízení

Výhody