Cvičení pro interkostální neuralgii

Intercostální svaly jsou ty, které spojují hrudní kůži a pomáhají držet hrudní stěnu dohromady. Když zatěžujete nebo vytáhnete jedno z těchto svalů, může se při otáčení, otáčení nebo ohýbání objevit potíže s dýcháním nebo rozšířením hrudníku, stejně jako obtíže nebo bolest. Neuralgie je lékařský termín, který definuje bolest.

Intercostální neuralgie

Poškození periferního nervu může způsobit nepravu mezi kosti. Většina pacientů pocítí bolesti spojené s tímto onemocněním v horní části svalů hrudníku, pod paží a kolem zadní části lopatky nebo lopatky. Bolest je často přerušovaná, ale způsobuje dotek látky, tlak na kůži a běžné každodenní činnosti, jako je sedění nebo ležení obtížné a bolestivé.

Příčiny

Herpes zoster nebo šindel může způsobit postherpetickou neuralgii, chronický stav. Bolest je způsobena poškozením nebo zničením nervových cest systému senzorického nervu, také známého jako periferní nervový systém. Interkostální neuralgie může být také způsobena tlakem proti nervu, následky chirurgických výkonů nebo traumatickým poškozením hrudní dutiny nebo páteře.

Protahování

Proveďte úseky, které zvedají ramena nad hlavou nebo na stranu, abyste otevřeli hrudní dutinu a protáhli mezikostní svaly, cévy a nervy mezi žebry. Například zvedněte ramena nad hlavu a spojte ruce. Opatrně se naklonějte po pravé straně a držte úsek po několik okamžiků. Vraťte se do výchozí polohy, pak se opřete o levé a znovu podržte úsek na několik vteřin. Další úsek, který může pomoci zmírnit bolest, je stát ve dveřích a držet zárubně s lokty ohnutými a pod úhlem 90 stupňů k tělu. Se svými nohama na rameni od sebe oddělíte trochu vpřed, cítit úsek nejen v zádech mezi lopatkami, ale také v přední části hrudníku. Strečte každé ráno a každý večer a opakujte úsek mezi třemi až pětkrát. Protahovací cvičení, které následují po masáži, mohou pomoci zmírnit bolesti v trupu a bolest spojená se stlačeným nebo stlačeným nervem. Masážní cvičení jako např. Stisknutí na dolním nebo vnitřním okraji hrudníku těsně pod klíční kostí mohou pomoci zmírnit bolest způsobenou stlačenými nervy.

Trénink postoje

Některé úlevy od intercostální neuralgie můžete najít pomocí cvičení, které vám pomohou zlepšit vaše držení těla. Stála rovně, ramena stáhnutá dozadu a lehce zastrčená pánvička může pomoci. Otevřete ramenní klec a protáhněte meziprostorové svaly tím, že položíte ruce na vaši stranu, lokty se dotýkají vašeho těla. Prodlužte ruce ven, dokud vaše pěsti nejsou dokonce s tělem. Jemně zatlačte ruce za vámi a snažte se dotýkat vaše lopatky společně. Stiskněte ruce zpět v malých pohybech 10 až 20 krát. Opakujte toto cvičení po celý den nebo nejméně ráno a večer, abyste pomohli uvolnit napětí a pomoci při úlevě od bolesti.