Cvičení, která zhoršují tinnitus

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, trpíte tinitusem nebo zvoní v uších, víte, jak to může být obtěžující. Možná máte potíže se soustředit, spát, cítit depresi, zdůrazňovat nebo úzkost. Zatímco pravidelné cvičení může snižovat příznaky tinnitu, existují určité cviky, které je třeba vyhnout.

Symptomy

Pacienti trpící tinnitusem hlásí zvuky sluchu, když neexistují žádné externí zvuky. Nepríjemné příznaky tinnitusu zahrnují zvonění, pískání, bzučení, kliknutí, syčení a řev v jednom nebo obou uších. Hluk se může lišit v objemu a může přijít a odcházet. Možná zjistíte, že je těžké vést normální život s tinnitusem. Vaše práce, společenský život a osobní život mohou trpět. Tinitus může vést k izolaci, protože můžete mít pocit, že nikdo nerozumí tomu, čím procházíte.

Příčiny

Tinitus je příznakem základního onemocnění, nikoli nezávislého stavu. Tinitus má řadu příčin, včetně vystavení hlasitému hluku, ztrátě sluchu související s věkem, poranění hlavy a krku, poruchách krevních cév, zánětu ušního mazu a stresu a depresi. Bez ohledu na příčinu jsou trpící tinnitus sužováni otázkou: “Bude to někdy pryč?”

Cvičení, které chcete vyhnout

Možná vás překvapí, že některé cvičení mohou způsobit nebo zhoršit tinnitus. Prostřednictvím výzkumné studie doktor Michael I. Weintraub z New York Medical College zjistil, že může existovat souvislost mezi aerobikem s vysokým nárazem a poruchami sluchu. Křik hlavy, který se vyskytuje při aerobikách s vysokým nárazem, způsobuje, že otokonie, krystaly vápníku v našich uších, jsou nasáklé z jejich obvyklých míst a způsobují problémy s vnitřním uchem. Pokud máte tinnitus, měli byste se vyhnout cvičením, které zahrnují jarní pohyby a hodně skákání. Vysoce nárazové aerobik, běh, basketbal, fotbal, fotbal a volejbal by měly být prováděny moderovaně, pokud vůbec.

Doporučené cvičení

Pravidelné cvičení může být účinné při snižování symptomů tinnitu. Cvičení zlepšuje oběh, detoxikuje tělo, vyživuje sluchový systém, snižuje stres a zlepšuje kvalitu spánku. Cvičení stimuluje uvolňování endorfinů, nebo hormonů “dobrý pocit”, které vám poskytnou pocit celkové wellness. Aerobik s nízkým nárazem může být alternativou aerobiku s vysokým nárazem. Jemné cvičení, jako jóga a Pilates, mohou být účinné při snižování stresu a úzkosti u pacientů trpících tinnitusem. Při cvičení noste vysoce kvalitní boty určené k absorbování šoku.

Úvahy

Pokud máte tinnitus, nemusíte se s ním vypořádat sama. Mluvit s odborným poradcem nebo účastnit se skupiny podpory vám může pomoci vypořádat se se stresem spojeným s tinnitiem. Možná společně, můžete brainstorming a experimentovat s různými možnostmi léčby, cvičení je jedním z nich. Zatímco váš tinnitus nemusí nikdy úplně zmizet, symptomy tinnitu mohou být redukovány a zvládnuty.