Česnek pro hpv

Lidský papilomavirus nebo HPV je přední sexuálně přenosnou infekcí ve Spojených státech, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Více než 40 typů tohoto viru může ovlivnit genitální oblasti mužů a žen, což vede k genitálním bradavicím. Lidský papilomavirus také způsobuje běžné nebo plantární bradavice, typy nacházející se na vašich rukách, kolenech nebo nohou. I když česnek může pomoci při léčbě bradavic, měli byste se ještě poradit s lékařem.

Symptomy

Lidský papilomavirus způsobuje, že buňky na infikované kůži se stanou abnormálními, čímž se tvoří bradavice. Běžné bradavice začínají hladké, drobné a masité, ale stávají se drsnými a rostou asi na 1/4 palce. Mohou být také přítomny v klastrech. Genitální bradavice začínají malé a také se vyvíjejí, aby vypadaly jako běžné bradavice. Plantární bradavice jsou bolestivé, ploché, hrubé buchovité výhony s malou černou tečkou uprostřed.

Výhody česneku

Ačkoli neexistuje žádná léčba HPV, která způsobuje bradavice, existují opravné prostředky pro bradavice. Jedním z přírodních léků je surová česneková náplast. Česnek má antivirové vlastnosti a zabraňuje množení virálně infikovaných buněk, jak řekl James A. Duke, botanik a autor knihy “Zelená lékárna – průvodce zdravými potravinami”. Rozdrněte čerstvé česnekové hřebíčky s malým množstvím olivového oleje a aplikujte je na Bradavice a okolní kůži. Umístěte obvaz přes česnek, aby se udržel na svém místě. Mohou se objevit bublinky, ale znovu aplikujte směs, dokud bradavice nezmizí, doporučuje Duke. Pokud není česnek účinný, může lékař použít zmrazení, laserovou terapii nebo elektrochirurgii, také známou jako “hoření”, aby se odstranila bradavice.

Prevence

Vzhledem k tomu, že HPV nemá žádný lék, je obzvláště důležitá prevence. Bradavice se šíří přímým kontaktem. Vakcína – Čtyřnásobná (vakcína typu 6, 11, 16 a 18) vakcíny proti lidskému papilomaviru (Typy 6, 11, 16 a 18) zabraňuje většině genitálních bradavic a měla by být podávána ženám ve věku 11 až 12 let a mezi 13 a 26 lety. Muži ve věku od 9 do 26 let mohou rovněž užít vakcínu na ochranu před většinou genitálních bradavic. Nosení kondomu během každého sexuálního setkání může také chránit proti genitálním bradavicím, ale ne bradavice jinde na těle. Rovněž je to monogamní s neinfikovaným partnerem snížit vaše riziko.

Úvahy

Bradavice se mohou šířit z jedné části vašeho těla do druhé a mohou vymizet bez jakékoli léčby během šesti až 24 měsíců. Bradavice se však znovu objevují. Nezapomeňte na paniku a předpokládejte, že vaše bradavice povedou k rakovině. Podle Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění nejsou typy HPV, které způsobují bradavice, stejné jako ty, které způsobují rakovinu, a neexistuje způsob, jak předpovědět, kdo bude pokračovat ve vývoji rakoviny nebo jiných zdravotních problémů po smrti HPV.