Česnek detox

Česnek je používán léčebně po tisíce let – starými Egypťany, středověkými gravedigery, kteří věřili, že je chrání před černou moru, a vojáky první světové války a druhé světové války, kteří ji vzali, aby se odvrátili od gangrény. Použití česneku pro detoxikaci těla je také starodávnou praxí, ačkoli není možné skutečně urychlit rychlost detoxikace tělesného těla, kterou dělají játra a ledviny. Zatímco česnek nemusí ve skutečnosti vyplachovat toxiny, nabízí to zdraví.

Funkce

Česnek obsahuje vysoké množství vitaminu C, které podporuje váš imunitní systém a játra. Obsahuje také antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům ve vašem krevním řečišti, které jsou zodpovědné za některé účinky stárnutí, a také jsou spojeny s určitými druhy rakoviny a srdečních chorob. Česnek obsahuje přírodní látku nazvanou alliin. Když rozdrvíte nebo nakrájíte čerstvý česnek, rozpadne se na allicin, který obsahuje mnoho léčebných vlastností česneku a také přispívá k jeho silnému zápachu.

Mylné představy

Vaše játra a ledviny neustále pracují a vylučují toxiny. Pokud jste rozumně zdravá osoba, většina toxinů se nebude ve vašem těle vybudovat. Pomalost, bolesti hlavy, nadýmání a další příznaky, které detoxikují nadšení z nadměrné tvorby toxických látek, jsou pravděpodobně důsledkem špatné výživy a mírné dehydratace. Dokonce i když toxiny z zpracovaných potravin a agentů životního prostředí se ve vašem těle stavěly, jídlo nebo pití některých potravin, jako je česnek, by nebylo dost na to, aby je vyprázdnili. Přehánění alkoholu, drog nebo tabáku ke kouření může způsobit tvorbu jedů, ale vyčistěte je víc než česnek.

Expertní přehled

Přezkum studií provedených v roce 2009 o účincích česneku na prevenci a léčbu běžného nachlazení zveřejněný online v Cochrane Database of Systematic Review ukázal, že jedna studie 146 osob zdá se naznačuje, že česnek má určité využití při prevenci běžného nachlazení a při snižování jeho účinků A trvání. K potvrzení tohoto výsledku je zapotřebí více klinických studií. MedlinePlus.com uvádí, že předběžné studie ukázaly, že česnek může pomoci snížit hladinu cholesterolu a dokonce zabránit určitým druhům rakoviny, ale je třeba udělat ještě mnoho dalších studií. Detoxikace není v západní medicíně široce uznávána, ale stojí za to, že čím zdravější je vaše tělo, tím lépe může dělat svou práci při přirozené detoxikaci.

Použití

Drcení čerstvého česneku před vařením pomáhá udržovat teplo z oslabení zdravých účinků alicinu. Přidejte česnek blízko konce vaření, abyste zjemnili ostrou chuť a zachovali co nejvíce živin. Rozdrtit nebo rožte čerstvý, surový česnek a namočte ho do olivového oleje, abyste posypali saláty nebo házeli těstovinami. Doplňky obsahující stárnutý česnek jsou nejlépe na podporu vašeho imunitního systému a pomáhají tělu detoxizovat přirozeně. Konzumace dvou až čtyř čerstvých česnekových hřebíček každý den nebo užívání mezi 600 miligramy a 1200 mililitrů zapouzdřeného nebo lyofilizovaného ve věku česneku stačí k podpoře vašeho těla, protože se detoxuje sám.

Varování

Citlivost na čerstvý česnek může způsobit nadýmání, špatný dech, žaludeční potíže, nepříjemný tělesný zápach a pocení. Manipulace s velkým množstvím surového česneku může způsobit kožní léze. Podle lékařského střediska Marylanské univerzity může česnek reagovat s některými léky, včetně ředidel krve, antiagregačních léků a inhibitorů proteáz. Poraďte se svým lékařem dříve, než zvýšíte příjem česneku v jakékoli formě. MedlinePlus.com rovněž varuje, že u některých lidí může česnek způsobit krvácení, proto buďte opatrní při konzumaci česneku před chirurgickým zákrokem nebo invazivní stomatologickou prací.