Bylinné čaje užitečné pro hypotyreózu

Hypotyreóza je lékařský termín pro nedostatečně aktivní štítnou žlázu. Poddlevní tyroidy nevytvářejí dostatečné množství určitých hormonů. Podle MayoClinic.com, ženy s věkem nad 50 let mají větší pravděpodobnost, že tuto situaci vyvinou. Pokud se ponechá neléčen, hypotyreóza může vést k bolesti kloubů, obezitě, srdečním onemocněním a případné neplodnosti. Bylinné čaje mohou pomoci zmírnit některé příznaky spojené s tímto stavem. Poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím bylin na léčbu tohoto nebo jiného zdravotního stavu.

Symptomy hypotyreózy mohou trvat roky, než se vyvíjejí. Symptomy mohou zahrnovat zácpu, únavu, svalové bolesti nebo citlivost, depresi, citlivost na chladu a bolest a tuhost v kloubech. Navíc hypotyreóza může také vést k těžkým menstruačním obdobím. Děti, které trpí hypotyreózou, mohou také zažívat zpožděnou pubertu, špatný růst a špatný duševní vývoj.

Heřmánek byl již mnoho let používán k léčbě poruch zažívacího traktu, jako je zácpa. Hamburk pomáhá stimulovat tok žluči, což zase zvyšuje trávení. Navíc heřmánek obsahuje uklidňující a relaxační vlastnosti, které mohou pomoci uvolnit a potlačit bolesti svalů a bolesti kloubů. Podle lékařského centra Univerzity Marylandu je heřmánek k dispozici ve formě sušených květinových hlav, extraktů, čajů a kapslí. Chcete-li uklidňující heřmánkový čaj, přidáme až 4 g suché heřmánkové byliny na 1 šálek vařící vody. Nechte čaj prudce stoupat po dobu 15 minut a vypijte až čtyřikrát denně mezi jídly.

St John je mladina je trvalka bylina a člen rodiny Hypericaceae. St John je mladina byla používána od starověku k léčbě deprese, neklid, nervozita a nespavost. Třezalka tečkovaná může také pomoci zmírnit bolest cítit ve svalech a kloubech, stejně jako snížit pocity únavy. Podle informací o léčivém přípravku Herb, 1 lžička. Žloutky ze svatojánské tekvice může být ponořeno do 1/2 šálku horké vody po dobu pěti minut a opilé jednou před snídaní a jednou před spaním.

Mluvte se svým lékařem před použitím bylin na léčbu jakéhokoli druhu onemocnění, abyste zjistili, zda bylinky jsou bezpečnou alternativou léčby, a také abyste zjistili správnou dávku pro vaše příznaky. Ženy, které mohou být těhotné nebo kojené, by neměly používat bylinky. Byliny by neměly být podávány dětem, aniž by se nejprve mluvili s pediatrem.

Symptomy

Heřmánkový čaj

Čaj sv

Upozornění