Bylinné čaje pro intersticiální cystitidu

Intersticiální cystitida nebo IC – známý také jako syndrom bolestivého močového měchýře – je chronický zánět vaší stěny močového měchýře. IC způsobuje chronickou bolest v pánevní oblasti, bolesti při močení a pocit naléhavosti a frekvence močení. Lékaři nevědí přesně, co způsobuje IC, ale domnívám se, že to může být způsobeno stresem, úzkostí, autoimunitní poruchou, nadměrným uvolňováním histaminu, vylučujícím močovým měchýřem nebo poškozením nervů v močovém měchýři. Konvenční léčba může zahrnovat antihistaminika, antidepresiva a léky proti bolesti. Bylinné čaje mohou pomoci přirozeně snížit symptomy IC. Před zahájením bylinné léčby se poraďte s poskytovatelem zdravotní péče.

Bylinné akce

Bylinné čaje pro IC pracují různými způsoby. Cílem protizánětlivých bylin je snížit zánět a poškození stěny močového měchýře. Nervové svalové relaxanty usnadňují napjatý svaly pánevního těla, které vyvolávají bolest pánve a močového měchýře. Antidepresivní byliny snižují zánět a bolest nervů v močovém měchýři. Konzultujte s odborným lékařem rady ohledně dávkování a přípravy rostlinných čajů pro IC.

Večerní Primrose

Evening primrose, nebo Oenothera biennis, je voňavá severoamerická bylina se žlutými květy. Semena jsou bohatá na těkavý olej obsahující kyselinu gama-linolenovou nebo GLA. Bylinkáři používají olej k léčbě kožních onemocnění, syndromu dráždivého tračníku, revmatismu a poruch krve. Ve své knize “The One Earth Herbal Sourcebook”, specialista na herbalisty a asijské medicíny Alan Keith Tillotson, Ph.D., D. Ay., Doporučuje používat večerní olej na redukci zánětu z IC a léčit sliznice ve vašem měchýři stěna. Vnitřní použití této rostliny může způsobit plyn.

Kava

Kava, nebo Piper methysticum, je evergreen dřevěný keř pocházející z Polynésie. Tradiční healers využívají kořeny a oddenky k léčbě úzkosti, stresu a nespavosti. Ve své knize “Léčivé rostliny světa” z roku 2009 botanik Ben-Erik van Wyk a biolog Michael Wink vysvětlují, že kava je bohatá na chemické látky nazývané kavalaktony, které se váží na receptory mozku a vyvolávají uklidňující a analgetický účinek. Bylinkář Alan Keith Tillotson doporučuje kávu pro IC, aby snížila napětí a bolest v močovém měchýři. Postupujte podle pokynů svého lékaře ohledně použití a dávky, protože kava může být toxická ve vysokých dávkách po dlouhou dobu.

St John’s Wort

Třezalka třezalky nebo Hypericum perforatum je evropská trvalka s malými žlutými květy. Historicky je to lék na léčbu ran, ale bylinkáři také používají květy k léčbě úzkosti, nervových stavů a ​​mírné deprese. Snížení stresu je nezbytné při léčbě IC a přirozené antidepresiva mohou pomoci ve vašem měchýři léčit zanícené nervy a tkáně. Ve své knize “Lékařská herbalistika: Věda a praxe rostlinné medicíny” z roku 2003 doporučuje klinický bylinník David Hoffmann svatovovou mladinu ke snížení zánětu, zmírnění bolesti nervů a snížení úzkosti a napětí. Nekombinujte tuto bylinu s jinými antidepresivy.