Bolesti předloktí po házení baseballu

Pokud opakovaně provádíte střely nad hlavou při vysokých rychlostech, může to způsobit ohromný tlak na lokte. Navíc, těsné svaly předloktí spojují stres na lokte, protože vaše koleno musí kompenzovat omezený rozsah pohybu. Různé problémy, jako je nadměrné užívání, přetížení, svalové napětí a špatná vrhací forma, mohou vést k zánětu šlach kolem vašeho háčku, což způsobuje bolest v předloktí.

Zrychlený zápěstí v horní části hřiště vyžaduje odolné flexi zápěstí a pronázení – pohyb z dlaně do dlaně dolů – předloktí. Nadměrné používání šlach kolem střední nebo vnitřní strany vašeho lokte, které generuje zápěstí, může vést k zánětu a tendonitidě. Známý jako golfový loket, mediální epikondylitida je degenerace ramenní flexorové šlachy způsobené nadměrným použitím nadměrné síly na zápěstí. Pokud máte pocit bolesti uvnitř vašeho předloktí a to se táhne od lokte k prsnímu prstu, doporučuje se, abyste se zeptal svého lékaře, aby se podíval na New York-Presbyterian Hospital.

Když ohnete lak, ulnar nerv se táhne kolem rány na konci kosti vašeho ramena nebo kostí. Pokaždé, když míříte baseball, musí se nervy roztahovat. Nadužívání může vést k stavu známému jako ulnická neuritida nebo podrážděný nerv. Ucítíte pocit bolesti, která začíná na lokte a vystupuje do předloktí. Další příznaky zahrnují mravenčení nebo znecitlivění v kroužku a prsty v průběhu nebo po hřišti. Nadužívání může dokonce způsobit, že ulnar nerv se vysune z místa a uchopí. Tento stav je často spojován s mediální epikondylitidou podle “Magnetic Resonance Imaging in Orthopedics and Sports Medicine” od Davida Stollera.

Poranění loktů a bolesti předloktí mají silnou korelaci s počtem bodů, které hodíte, započítáváte hřiště a hrajete měsíce. Kromě toho, čím více síly používáte na hřišti, tím více jste zranitelní těmito zraněními. Pokud ohýbáte ruku příliš brzy nebo příliš pozdě v hodu, může to způsobit nadměrné namáhání loktem a předloktí. Příklad nevhodného tvaru vede k lokti a tlačí míč předloktí namísto toho, že použijete rameno k vykonání hřiště. Upravením rutiny zahřívání můžete snížit riziko zranění. Na rozdíl od ručního držadla, který funguje pouze na zápěstí, použijte pryžové hadice k zahřátí a natáhnete jak zápěstí, tak předloktí.

Pokud po házení baseballu pociťujete bolest v předloktí, je prvním krokem přestat házet a odpočívat. Aplikujte led a zvedněte ruku, pokud se u Vás objeví jakýkoli otok nebo zánět. Navštivte svého lékaře, abyste zjistili zdroj bolesti. On nebo ona může předepsat protizánětlivé léky ke zmírnění bolesti. Nechte svého trenéra vyhodnotit váš házení a opravte všechny nedostatky, které přispívají ke stresu na lokte. Zatímco se vaše paže zotaví, možná budete muset omezit házení a dělat kardiovaskulární práci k udržení fyzické kondice.

Ztráta zápěstí

Natažený nerv

Přispívající faktory

Řešení bolesti