Bolesti nohou a zranění ze běžeckého pásu

Nalévání na běžícím pásu vede často ke ztrátě hmotnosti, cvičení pro čerpání srdce a tonizované spodní tělo. Pravidelné užívání jednoho, ale někdy také vede k bolesti nohou a dokonce i zranění. Šance na zranění se zvyšují přímo z netopýra, poznámky Podiatry Today, protože většina lidí chodí rychlostí maximálně 120 kroků za minutu. Toto tempo se zvyšuje, někdy podstatně, na běžeckém pásu.

Způsobit

Bolest a zranění nohou nejsou u běžných uživatelů trenažérů neobvyklé, podotýká to Podiatry Today, a to především kvůli zvýšenému počtu opakujících se akcí, které běžecký pás představuje. Opakování, spojené se zvýšeným sklonem a rychlostí, se někdy táhne, napíná nebo táhne části nohy nad svou normální komfortní úroveň. Když chodíte normálním tempem po celý den, průměrně mezi 90 a 120 kroky každou minutu. Použití trenažéru zvyšuje toto tempo, někdy podstatně, v závislosti na zvolené rychlosti.

Plantární fasciitis

Plantární fasciitis je jednou z nejčastějších problémů nohou, která pochází z použití trenažéru, říká Podiatry Today. Tento stav je napětí nebo slzení v plantární fascii, což je páska tkáně na dně nohy, která spojuje patní kost s prsty. Ostrý, bodavá bolest je jedním ze symptomů, který je obvykle nejtěžší, když se poprvé dostáváte na nohy, abyste mohli začít den nebo sedět nebo stát po delší dobu.

Intermetatarsal Neuroma

Intermetatarsal neuroma, nazývaný také Mortonův neuroma, je dalším společným běžeckým trenmillovým podrážděním, říká Podiatry Today. Tento stav se vyvíjí, když tkáň obklopující nerv na kouli vaší nohy ztuhne a ovlivňuje nerv, což vede k bolestem a dokonce k pocitu pálení nebo necitlivosti. Mortonova neuroma nejčastěji zasahuje mezi třetí a čtvrtou patou prstů a někdy způsobuje pocit, že v obuvi je něco, co se uvízlo.

Jiné podmínky

Achillová tendonitida je další častou nemocí nohou způsobenou používáním treadmillu, jak říká Podiatry Today, stejně jako stav nazvaný equinus. Achilová tendonitida je otok vaší Achillovy šlachy nebo kapela na zadní straně tele, která spojuje svaly lýtka s páteřovou kostí. Šlacha může jít z opuchnuté a roztrhané při opakovaném přetěžování a nadužívání. Equinus je označen omezeným pohybem kotníku, říká Foot Health Facts a noha se nemůže pohybovat nahoru k holeně. Často se rozvíjí, když je Achillova šlacha zvláště těsná. Ti, kteří trpí equinus, často mění svou chůzi, aby kompenzovali omezené hnutí, což způsobuje více problémů.

Léčba / řešení

V závislosti na závažnosti a stavu je řada různých způsobů léčby v pořádku, Podiatry Today poznámky. Závažné stavy někdy vyžadují operaci, zatímco léčba pro ostatní zahrnuje kombinaci odpočinku a rehabilitace. Protahování planární fascie a dalších spodních svalů před použitím treadmill pomáhá snížit zranění, stejně jako udržování sklonu v nižším stupni.